LISTBOX GÜNÇELLEŞTİRME

LISTBOX GÜNÇELLEÞTÝRME

Arkadaşlar herkese kolay gelsin. Lıstbox ile problemim var. userform üstünden bir sayfaya veri giriyorum aynı form üstünde lıstbox'a yüklemesini ve bunu devamlı yapmasını nasıl sağlarım. Yani yüklenmesi gereken verilerin hücre aralıkları sabit değil. Mesela 1. veriyi sayfaya aktardım bunu hemen listboxda gösterecek. ardından ikinci veriyi aktardım bunu hemen gösterecek. Sütun aralığı A:G aralığı.

Herkese iyi çalışmalar

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Verileri sayfaya kaydettiğiniz commandbuttona yazdığınız kodların en altına aşağıdaki kodu ilave edin.

[vb:1:c91f9e229e]ListBox1.RowSource = "sayfa1!a1:g" & [a65536].End(xlUp).Row
[/vb:1:c91f9e229e]

Sn. leventm verileri kaydettiğim sayfalarda değişmekte bunu o yüzden kod hata veriyor. Bunu nasıl çözeriz.

İlginiz için teşekkürler

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Bir dosya eklerseniz ona göre bakalım.

List Box Günçelleme

Dosya ektedir. Yanlız veri girişleri şu şekilde olmaktadır. Mesela Banvit sayfasında geçmiş tarihli veriler var ben yeni veri girdikçe o eskilerde gözüküyor. Ben sadece o an girdiklerimi görmek istiyorum

İyi çalışmalar

listbox güncelleme

Sn. leventm

Daha önce göndermiş olduğum dosyada bazı değişiklikler yaptım.
Daha önce sorduğum listbox güncelleme olayını çözdüm. (ekteki dosyada görüldüğü gibi) Þimdi yeni problemlerle uğraşıyorum. Mesela DTPicker takvim özelliğinde tarihi başka formdaki textbox'a aktarıyorum şu sonuc çıkıyor. ayın 1 ile 12 arası tarih formatını ay gün yıl veriyor. 13 ile 31 arası gün ay yıl veriyor. bunu çözemiyorum. Diğer sorunda raporlama kısmında. Mesela ekte görüldüğü gibi rapor kısmında 2 listbox ve 2 DTPicker var. Satıcı seçerken bu bazen hepsi olabilir bazen tek olabilir iki tarih arası raporunu nasıl alabilirim

Saygılarımla