Listbox kullanarak bir veritabanından bilgi aktarmak

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Türkçe
İyi günler,

Bir süredir listbox ile başka bir dosyadan veri almaya çalışıyorum, fakat sürekli takılıyorum. yapmak istediğim şey varolan bir database.xls dosyasında bulunan
listeyi, başka bir excel dosyasında herhangi bir tuşa basarak açılan userform ve içindeki listbox a aktarıp, listboxda seçilen satırların sayfaya kopyalanması.

İşin beni en zorlayan kısmı da şu; listedeki maddelerin yanında numaralar var.
1, 11 gibi. Listeden bir madde seçildiğinde o maddenin numarasıyla aynı olan bütün maddelerin de kopyalanması gerekiyor sayfaya.

Bununla ilgili biri yardımcı olabilirse sevinirim.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Türkçe
Uzun süredir yapmaya çalışıyorum, hep takılıyordum, çok teşekkürler. Fakat benim üzerinde durduğum birkaç nokta daha var. Bu listboxlarda veritabanından aldığı yazıyı yazım özelliklerini (kalınlık vs.) ve sütun genişliklerini aynı yaparak alabiliyor muyuz?

Biraz fazla oldu ama, bu verdiğiniz örneği Tab lara bölerek yapmaya çalıştım ve veritabanını da aynı isimlerde sayfalara böldüm, programı çalıştırdığımda otomatik olarak veritabanında sayfalardaki bilgilerin, aynı isimlerdeki userform tablarına geçmesini nasıl sağlayabilirim?

Teşekkürler.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Türkçe
Bu bahsettim şey için yine uğraştım gece ama hep takılıyorum, sayfalardaki bilgileri tablara alırken, hep içi boş gösteriyor userformdaki tabların.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Türkçe
.................