Listbox oluşturmak ve gerekli düzenlemeler

Excel Vers. ve Dili
xp,2007,2003 türkçe,ingilizce
arkadaşlar ekteki dosyada bazı kolaylıklar saglamak istiyorum ama bir türlü beceremedim yardımcı olursanız sevinirim.Exel i üstün körü biliyorum o yüzden çok sıkıntılarım oldu.
şimdi örnekteki dosyada
pencere: D
pencere: K
gibi pencere yönlerini gösteren hücreler var bunlardaki yönleri ben otomatik seçmek istiyorum elle yazmak istemiyorum.Örnegin 1. pencereye geldim Kuzey yönünde tıklayıp K yi seçip kapatmak istiyorum

Bunun haricinde sayfa no kısmını her sayfada degiştirmek istiyorum ama bunu yine elle yapiyorum onuda bir şekilde otomatik yapma şansim varmi?

Diger bir sorumda dış hava ısı kazancı kısmındaki (1-BF) yazan yerin önüne 1-bf degerini girmem gerekiyor ancak ordaki hücreyi bir türlü ayarlıyamadim
yani orası şu şekilde olacak
duyulur (deger) m^3/h * (deger) C * (deger) 1-BF * 0,2 = ...

notHer yeni sayfayı bir üsttekini kopyala yapiştir yapip daha sonra degerleri tekrar degiştiriyorum)

arkadaşlar nası yapacagimi ayrıntılı bir şekilde söylüyebilirseniz çok sevinirim şimdiden teşekkürler iyi çalişmalar herkeze.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Sorularınızı tam olarak anladımmı bilemiyorum.

ekli dosyayı inceleyin.

Excel Vers. ve Dili
leventm
teşşekkür ederim pencere kısmı ve diger kısım istedigim gibi oldu saol
bir tek sayfa kısmını otomatik degiştirme kaldı onuda yapabilirsem çok rahat olacak sayfa:1 diger kopyayi yaptigimda tıklamayla sayfa:2 olsun istiyorum çok şeymi istiyorum :)
olabilirse çok güzel olacak teşekkürler tekrardan

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Son isteğinizi anlayamadım, biraz daha bilgi verirmisiniz.

Excel Vers. ve Dili
şimdi bu benim şablon olarak kullandıgım bir sayfa
her oda için ben bunu kopyalayip yapıştırıyorum aşşagıya daha sonra üstünde degişikleri yapiyorum ordaki sayfa kısmını elle degiştirmek yerine her kopyaladıgımda bir artırmak istiyorum mesela sayfa:1 yaziyor
Ben aşşagiya yukardaki şablonu kopyaladıgımda o
artık sayfa:2 olacak onu bir tuşla düzeltebilirmiyim onu soruyorum
yani şablondaki sayfa numarası ben onu kopyaladıktan sora bir düymeye basmamla degişebilirmi?

sanırım yine çok karışık oldu anlatamadim kusura bakmayin

Excel Vers. ve Dili
şimdi tekrar örnekte düzenlemeler yaptim ve sizin yardım etmenizi istedigim yerlere notları yazdım tekrar bakip yardımcı olursanız teşekkür ederim.

şimdi tekrar baktigimda F21 ile F22 deki EĞER li kısımdaki degerleri aynı yerden almıyor bir satır aşşagiya kaydiriyor.Ama aynı yerden almasını istiyorum bunu nası yapacam.

ayrıca tablo dışında kalan sag taraftaki kısmında yazıcıdan çıkmasını istemiyorum. çok mu şey istiyorum :)

devam ettikçe sorunlar çıkıyor.Ekte sağ tarafa kolaylık olsun diye yönlere göre degişen degerleri girdim ve bunlara baglı (pencere ve duvar kısımları) hücreleri eğer komutuyla biçimlendirdim.
Asıl amacım eger bu sabit degerlerden biri degişirse sag taraftan hangi deger degişmişse onu degiştirince gerekli degişimlerin olmasını istedim ancak şimdi fark edince ben şablonu kopyala yapiştir yaptıkça sag tarafa yine o yönlere ait sabitlerde geliyor ve eger bir sabit degişirse ben yine hepsini tek tek degiştirmem gerekiyor.Yani en üste sabitleyip ordan degişim yapamicam sanırım bunu nasıl düzeltirim?

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
çokmu karışık oldu sölediklerim? :???: