ListBox tan grafik çıktısı almak...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Excel Vers. ve Dili
2003 xp; Tabiki Türkçe
İki tane userform kullanıyorum.( UserForm:ÜRETİM ) ile Bölümseç ComboBox'u ile ilgili bölümlere kayıt yapıyorum. Yani kısaca ÜRETİM formu ile kayıt girişleri yapıyorum.

Asıl sorum UserForm:)RAPORAL) ile ilgili.Bu RAPORAL Formuna ÜRETİM formundaki Raporal butonu ile geçiş yapıyorum. Burada iki ComboBox var. Üretim Bölümü ComboBox ile yine Bölüm Seçiyorum.Tarih ComboBox ile de seçmiş olduğum bölümün sayfasındaki Tarih Bilgilerini içermesini ve seçtiğim tarih bilgilerine göre ilgili bölümün bilgilerini LisxBox a göndermek istiyorum. Fakat seçtiğim bölümün Bilgilerini ListBox a gönderemiyorum.
Dasyamıda ekliyorum.

Amaç1: Seçilen Bölümdeki aynı tarihli Bilgileri ListBox a gönder ordan da çıktı al.

Amaç2: ListBox ta belirleyeceğim iki sutun bilgilerini Grafik olarak çıktısını almak.

Excel Vers. ve Dili
2003 xp; Tabiki Türkçe
Bilgi ..

ListBox a bilgileri Raporal butonu ile göndermek istiyorum. ( 2003 / Türkçe excel kullanıyorum )
Teşekkür bölümü::hihoho:
( Bilgi girişlerinide yeni kaydolduğum bu forumdaki Kodları inceleyerek yaptım Emeği geçen herkese teşekkür ederim)

Excel Vers. ve Dili
2003 xp; Tabiki Türkçe
Başka fikri olanlar

Ek çözümü olan varsa baylaşa bilir.

Excel Vers. ve Dili
2003 xp; Tabiki Türkçe
Yardım..........

Değerli hocalarım yardımınıza ihtiyacım var ancak buraya kadar getirebildim.

Excel Vers. ve Dili
2003 xp; Tabiki Türkçe
Yardım........

Değerli Arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum.

Excel Vers. ve Dili
2003 xp; Tabiki Türkçe
Grafikten Vaz geçtim

Arkadaşlar ComboBox1 sayfaları seçtiriyorum ComboBox2 ilede seçilen sayfadan ComboBox2 ye bilgi almak istiyorum Additem veya RowSource ile farketmez. Ama ComboBox2 verileri ComboBox1 seçtiği sayfalara göre alıcak. ComboBox2 dinamik olucak.
Örnek Zımpara seçildimi Zımpara sayfasının R sutun hücreleri,Kılçık seçildimi Kılçık R sutunu bilgileri ComboBox2 de bilgiler gözükmeli. RAPORAL Butonuna bastığımdada ComBoboxlardaki kriterlere göre LİSTBOX a bilgileri atıyacak.
ComboBox1 tamam ama ComboBox2 Yapamadım ve rapor alamıyorum.

LÜTFEN YARDIMCI OLUN LÜTFEN ................

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003, 2007, 2010 (TR)
Aşağıdakileri, Raporal userformunun kod sayfasına yapıştırınız. Önceki combobox1_Chang olay kodlarını siliniz

Kod:
Private Sub ComboBox1_Change()
If Trim(ComboBox1.Text) = Empty Then: Exit Sub
Dim sh As Worksheet
Dim i As Integer
Set sh = Sheets(ComboBox1.Text)
ComboBox2.Clear
For i = 5 To sh.Cells(65536, 18).End(xlUp).Row
    ComboBox2.AddItem sh.Cells(i, 18)
Next i
Sheets(ComboBox1.Text).Select
End Sub

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
2003 xp; Tabiki Türkçe
Yardımınız için çok teşekkürler ..(fpc)

Hocam Kodlarınızı daha denemedim Ünüversite kayıtlarından yeni döndüm.
Zamanınızı bana ayırdığınız için çu teşekkür ederim.
Allah razı olsun Hocam.

Excel Vers. ve Dili
2003 xp; Tabiki Türkçe
Kodlar çalışıyor.

Hocam yardımınız için teşekkür ederim.
RAPORAL Butonuna bastığım zaman Bu iki ComboBox kutusunun içindeki kriterlere uygun değerleri sayfalardan bulup ListBox a yazdırabilirmiyim.
Örnek: 22,02,2007 tarihli verileri (Zımpara sayfasındaki) Listbox a atayabilirmiyim.

Excel Vers. ve Dili
2003 xp; Tabiki Türkçe
Hocam hızır gibisiniz....

Hocam Allah sizden razı olsun . Benimde sizin için yapabilecek birşeyim varsa çok sevinirim. Endüstri mühendisliği 4 sınıftayım . Hem okuyorum Hem çalışıyorum. Branşım ile ilgili bir ihtiyacınız olursa seve seve yardımcı olurum.
Hocam sizi rahatsız ettisem Affınıza Sığınırım. Allah Kolaylık versin.:hey: :hey:

Excel Vers. ve Dili
Şansa bak sen:) ben de Endüstri Mühendisiyim... Ama, tabi, bizim mezuniyet evvelde kaldı. Bir meslektaşın olarak sana nacizane tavsiyem, bu sitede bol vakit geçir. İleri de meslek hayatında çok lazım olacak... Farklı bir bakış açısı kazanacaksın.

Excel Vers. ve Dili
2003 xp; Tabiki Türkçe
Güncelledim...

Hocam Hatanın şekli ekte var. ComboBox2 de tarih seçtiğim zaman listbox ta aynı isimli işçileri görüyorum aslında Aynı tarihte çalışan Birden fazla farklı kişi listelenmeli.

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
Ben de farkedememişim ...

11 Nolu mesajdaki dosyayı revize ettim. Şimdi düzgün çalışıyor.

Excel Vers. ve Dili
2003 xp; Tabiki Türkçe
Hocam size yetişemiyorum....

Hocam Bilgilerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim. Akşamları Pek nette takılamıyorum. İnternet kafeden işletişim kurduğum için pek kalamıyorum.

Hocam birde ListBoxtan grafik çıktısı alabilirmiyim. İki sütün seçicem ListBox tan grafikte o bilgileri kullanarak çıktı alıcam mümkünmü yoksa ListBox un böyle bir özelliği yokmu.

Not
Hocam Kitap tavsiyeniz olacak mı ? Çünkü kodlara baya bir yapancıyım. Ancak sitedeki hazırkodlarla birşeyler yapmaya çalışıyorum. Ama pek bişey anlayamıyorum. Gerçi excel kitapları VBA kodları hakkında pek bilgi vermiyor; acaba VBA kitabı işimi görürmü. Sanki Kodları aynı gibi.Bilgilerinizi sabırsızlıkla bekliyorum.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...