Listboxda görüntüleme, arama ve kaydetme...!!!

Herkese iyi akşamlar;
Arkadaşlar özel bir şirkete küçük bir program yapmak istiyordum ve sitedede buna benzer bir örnek buldum.Ve buna benzer bir kaç eklemelerden sonra bazı yerlerde takıldım ve size sormak istiyorum.
Ekteki "veriyonetimi" isimli dosyadayer alan "listbox1" deki görünen bilgileri kendi çalışmamda nasıl gösterebilirim.Ayrıca bu gösterilecek bilgilere birde arama butonu ekleyerek arama yapmak istiyorum.mesela tarih olarak arattırdığımda yukarıdan aşşağıya doğru aynı tarihleri bana göstermesini istiyorum.
Yardımcı olursanız sevinirim.şimdiden teşekkürler.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Kayıp eşya dosyanıza en azından birkaç veri içeren bir tablo eklermisiniz.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Dosyanızdaki userforma, listboxlara ve kaydı sil butonuna gerekli kodları yazdım. Diğerlerinide siz yapabilirsiniz diye düşünüyorum. Burada önemli olan listboxların üçünüde birlikte hareket ettirmektir. Zaten listboxlara yazdığım kodlar bunu sağlıyor.

Hocam istedikleriminde fazlasını buldum elinize emeğinize sağlık allah sizlerden razı olsun çok çok teşekkür ederim.Saolun.

Arkadaşlar user formda verileri girdikten sonra excel sayfasında kayıt yaparken 1 hücre sağa kaydederek kaydı yapıyor.burada amacım eksik bilgi olduğunda kaydı engellemek fakat bu engele "kayıt no" başlığı çıkarılsın istiyorum.Böyleliklede kayıtta problem çıkmaz sanırım?
değiştir butonunun kodunu yapamıyorum yardım ederseniz sevinirim.
teşekkürler.

Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office 2003
Excel 2003
Sayın Kaçak

Umarım istediğiniz gibi olmuştur.

Saygılar

Arkadaşlar konunun başından beri üzerinde çalıştığım dosyanın en son hali ektedir.
Bu ekte takıldığım 3 nokta var onları danışmak isterim.Yardımcı olursanız sevinirim.

* Değiştir butonu bazı box larda değişiklik yapmıyor?Bunu nasıl giderebilirim.
* Programı kullanıcı giriş kaydı eklemek istiyorum.Sanırım buradaki http://www.excel.web.tr/viewtopic.php?t=17265 link te yer alan bilgiler beni kapsıyor fakat kodları kullanamadım?
* Son olarakta; makro panelini değilde excel sayfasını tamamıyle şifrelemek istiyorum.Yani şifre harici silme şansı olmasın diye.Nasıl yapabilirim.(Bu programda kaydı etkilermi)

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office 2003
Excel 2003
Kullanıcı giriş kaydı için vermiş olduğunuz başlıktaki xxrt yazan yerlere kendi dosyanızın adını ,sayfa1 yazan yerlerede sayfa2 yazarsanız.Kullanıcı kaydını gerçekleştirebilirsiniz.

saygılar

İkinci bahsettiğim konuyu denedim fakat şöyle diyorum formun açılısına bir kullanıcı adı ne şifresini isteyen bir form koysam ve girişi yapan çoklu kullanıcılarından biri işlemini bitirdikten sonra programı kapattığında yine C:/ ye bir txt açarak işlemi yapan personellerin isimlerini kaydetmesini istiyorum.Yaptıkları işlemler önemli değil.Eğer oda olursa sadece bir listbox daki bilgi yeterli.
Teşekkürler.

Arkadaşlar yapmak istediğim programı yardımlarınız sayesinde bitirdim.
İlginizden dolayı hepinize teşekkür ederim. :dua: