Listboxı textboxla süzme

Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office Excel 2003
userform daki listboxa ListBox1.AddItem le veri girişi yaptım. textbox3 le listbox1 de süzme işlemi yapmak istiyordum ama forumda bununla ilgili bir süzme işlemi bulamadım.
Neden userform daki listbox a AddItem le giriş yaptım derseniz? Bu çalışma word te olduğu için dataları nereye gizleyeceğimi ve eğer tabi gizleyebilirsemde oradan nasıl listboxa atayacağımı bilmiyorum, hiçbiyerde de bulamadım. Bu konuda fikir verebilirseniz sevinirim herkese iyi geceler. Not :word için güvenlik seviyesini ayarlamayı unutmayın, userform açılmasada word vba sından çalışır.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Tr
Ekteki dosya da bulunan form3 ün kodlarını incelerseniz, listboxı ayrı bir sayfa kullanmadan süzme işlemi yapıyor, sadece veriler bir excel sayfasından alınmış onu da additem yöntemiyle aldırıp kendi örneğinize uygulayabilirsiniz.
Ayrıca Wordde veri gizlemek mümkün yazdığınız birşeyi seçtikten sonra format font kısmından gizli seçeneğini seçip verileri gizleyebilirsiniz ve gözter/gizle düğmesiylede tekrar gösterebilirsiniz.
Word den verilerde genelde Selection.Text metoduyla alınır.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office Excel 2003
Sayın janveljan çok teşekkürler ek dosyanızdaki form2 işimi gördü. Listbox1 de seçim yaptığımda o veriyi uzunluklarına göre 2 adet textbox a ayırıyorum. halbuki listbox ı 2 kolonlu yapabilsem ama Listbox1 e AddItem veri girdiğim için 2 kolonlu listbox oluşturamadım. Yardımcı olursanız sevinirim. Dosyamın son hali ektedir.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Tr
Listboxı 2 sütun yapmak için özelliklerinden ColumnCount 2 yapılması gerekir. Verilerin eklenmesi ile ilgili kısmı ise dosyadan bakabilirsiniz, dosyayı dediğiniz şekilde düzenledim.

Ekli dosyalar