Soru listboxta görüntülenen veriyi seçip silmek

Excel Vers. ve Dili
2010
merhaba 2 gündür arıyorum, forumada baktım. bir şeyler buldum ama bulduğum şeyleri yapamadım. visual basicte iyi değilim.
listboxtan seçip sil butonu olabiliyor mu? yada başka nasıl olur?

bir şekilde girilmiş verileri silme veya düzeltme imkanı gerekli. örnek hazırladım. teşekkürler
örnek dosya

Excel Vers. ve Dili
2010
yeni konu açmak olmaz diye güncellemek istiyorum. güncel dosya ektedir. yapamadıklarım, yapmak istediklerim dosyada yazıyor. umarım anlaşılabilir güncel örnek dosya

Excel Vers. ve Dili
2010
çok teşekkür ederim :)
textbox yerine combobox yapmışsın. comboboxa el ile girince de eklendi, ben sadece listedekiler mi diye tırstım. yani hem textbox gibi hem combo. süper
silden kıllanmıştım hücre içi yerine satırı siliyor diye ama gayet güzel çalışıyor, meğer tabloyu siliyormuş. başka kendi yaptığım satırı komple götürüyordu. o yüzden sadece belli bir alanda değişiklik istiyordum, 2.dosyada detaylar yazıyordu.
neyse ya oldu oldu güzel oldu, çok güzel :)
şimdi tabi ki anlayıp öğrenmek için kodları inceleyip kendimce farklı denemeler yapıyorum
tekrar teşekkürler. 2-3 gündür saatlerdir nasıl oluyor diye bununla uğraşıyodum. bilmeyince zor tabi

muygun

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel-2003 Türkçe
Merhaba;
:)
Kodlar üzerinde inceleme yapıyorsanız Userformda açıklama yazdığım Labelin altında tklnd adında (tıklandı kısaltması) bir label var.
çift tıklanan verinin satır no'sunu buna yazdırıyorum.
Böylece üzerine kayıt ve silme işleminde döngüye gerek kalmaksızın ilgili satıra giderek silme yada üzerine yazma işlemi gerçekleşiyor.

İyi çalışmalar.

Excel Vers. ve Dili
2010
offf şu an sabah 4'ü geçti ve sadece yarım saat oturduğum yerde içim geçmiş. kendi dosyama uydurmak için saatlerdir uğraşıyorum, bu şimdi mi söylenir :) ahhh labella

muygun

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel-2003 Türkçe
Sizin yorumunuz;
Dün 14:54 da
Bu yoruma istinaden açıklamam;
Dün 15:30 da
ahhh ve ah...
:):)
Kodlarda tklnd adında değişken var. bu nedir? diye sorsaydınız yaa.

Excel Vers. ve Dili
2010
dikkatsizlik hep, acemilikte var tabi. bu arada uyarladım. meğer tek sorunum buymuş, patır patır gidiyor artık ama çok uzun iş var. şu an excel sayfalarından oluşan bol köprülü aktif kullanılan uygulamamı en baştan visual basic'e dönüştürmeye çalışıyorum. aslında problem çıkar mı emin değilim. 1300 sayfa falan.
bir ara excel sayfalarını güzel butonlu yapmıştım, boyut büyüdü ve kasmaya başladı. sonra hücreleri buton gibi kullandım sıkıntı kalmadı. satın almak isteyenler olunca bari program gibi daha düzgün yapayım diye düşündüm ama bakalım n'olucak. bu arada c#'da da bir başlangıç yaptım, bir öğrensem onu...