Lİstboxta WEB adresının Görüntülenmesi

Kemal Demir

Özel Üye
LÝstboxta WEB adresının Görüntülenmesi

Değerli Arkadaslar İyi Pazarlar

Evde Oturuyordum aklıma geldı Sn. Huseyın Bey veyahut başka Arkadaslardı tam hatılamadım Bole Bİr Çalışması mevcut rastlamıstım ama Ara Linkinden tam yerını bulmadım bole bır calısma yolucam yardımcı olurmusunuz..

Diğer Bir Sorum olacak Bir başlık İçinde Sorduğum Diğer soru için Kusura bakmayın Form2 ye geç butonu tıkladıktan sonra acılan dıper formda
istenılen sayfanın ön izlemesi Frame De Gösterilebilir mi veyahut başka seceneklerde yardımcı olursanız sevınırım Saygılar..

form1 de Comboboxda sayfa adlarını seçiyorsunuz
altındaki listbox da ne olacak
ayrıca seçtiğiniz sayfanın uzatısı nasıl gelece. com mu olacak.
diğer formda özinleme derken sayfanın tamamını mı görmek istiyorsunuz

Kemal Demir

Özel Üye
ornek
1.ısteğim için Google=www.Google.com
Yahoo=www.Yahoo.com

2.İsteğim İse Sayanın Sayfanın Hepsinin

Simdiden saol'un

Valla teşekkür etmişsiniz ama ben sadece sorunuzun eksiklerini tamamlattırdım size. Web sayfasının tamamını hem de resim gibi alma konusunda kesinlikle tecrübeli ve bilgili kişiler çıkacaktır

Kemal Demir

Özel Üye
Zannedersem Anlatamadım.Arkadas Lar çok üzgünüm Bir Form Yolluyorum yardımcı olursanız sevinirim

Saygılar

Haluk

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
Ufak alanlarla çalışıyorsanız, ekli dosya size yardımcı olabilir...

Raider , çok değişik bişey olmuş. Eline sağlık. çalışması nasıl oluyor prensibi yani.

Haluk

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Cemil1' Alıntı:
Raider , çok değişik bişey olmuş. Eline sağlık. çalışması nasıl oluyor prensibi yani.
Teşekkürler.

Prensibi, sayfa üzerindeki ilgili alanla bir "Chart" oluşturup, bu chart'ı jpg uzantılı bir resim dosyası olarak bilgisayara kaydettikten sonra UserForm üzerindeki Frame1 nesnesinin "picture" özelliğine bu resim dosyasını tanımlıyoruz. İşi bitince de, resim dosyasını bilgisayardan siliyoruz.

Haluk

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Eğer çalışma sayfasındaki alan büyükse, UserForm üzerindeki resimde okunabilirlik pek olmayacaktır.

O nedenle, ekli dosyada daha değişik bir yöntem ile çalışma sayfasındaki ilgili alanı UserForm üzerine aktardıktan sonra dikey ve yatay kaydırma çubuklarıyla ön izleme penceresi üzerinde çalışabiliriz.

Kodlar Office2000 ile hazırlandığı için Microsoft Spreadsheet 9.0 komponenti kullanılmıştır.

Eğer Office2000 kullanmıyorsanız, kendi Excel versiyonunuza göre ilgili olanı seçtikten sonra, kodu kullanabilirsiniz.

Kemal Demir

Özel Üye
İki Gündür Yoktum Sn.Raider Cok tesekkur Ederim