LİSTE KUTUSU SORUNLARI

Excel Vers. ve Dili
2016 tr
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
24.05.2022
Merhaba

Yapmış olduğum programda Sayfa1'e eklemiş olduğum liste kutularında bazı sorunlar yaşıyorum. Eklemiş olduğum ekran görüntüsünde sorunları yazdım. Dosyayı da ekledim. Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkür ediyorum.

Ekli dosyalar

hımmmmmmmm

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2000-2007-2010-2016
nesnelerin boyutlarının değişmesini engellemek için nesne özelliğinde integralHeight=false yapıldı..
listboxdan seçim yapabilmek içinse temiz bir sayfada yeni bir çalışma yapıldı... bu çalışmada sizin tasırımınıza uyumsuzluk varsa buradan devam etmeye çalışın... tam olarak ne yapmak istediğini kavrayamadım...

belirttiğiniz problemler eski versiyon excel dosyaların yeni versiyona geçişdeki çalışmalarda olur... özellikle bağlantı içeren ve ad tanımlanan dosyalarda..

ayrıca kayıt biçiminizin .xlsm seçilmesi daha güvenli olur...
çalışmanız çok büyük boyutta bir çalışma değil... .xlsb (binary) biçimli kayıt türünün ne zaman ne yapacağı belli olmuyor...

ekdeki dosya; bende, yeni şekli ile problemsiz çalışıyor

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
2016 tr
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
24.05.2022
Merhaba

Cevabınız için teşekkür ederim. Size gönderdiğim dosya yapmış olduğum programın sadece konu ile alakalı olan kısmı. Kafa karıştırmasın diye diğer sayfaları, makroları v.s. temizledim. Yani sadece sorun yaşadığım konu ile alakalı olan kısmı bıraktım.

Program başından itibaren 2016 versiyon ile yapılmıştır. Programın orijinal .xlsb uzantılı dır. Yaptığınız değişiklikleri inceleyip kendi programıma uygulayacağım. Sorun devam ederse veya farklı bir sorun olursa tekrardan yardımınızı rica ederim. Saygılarımla.