liste oluşturmak

ozcanya

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
excel 2003 Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
04-04-2025
Arkadaşlar yapmak isteğim şey liste oluştur dediğimde ;
* E sütünündaki Ali adlı kişinin 8 saatleri resmi liste 1 de "mesai bölümüne isim olarak aktarmak bu gündüz mesaidir.
*Alinin 24 saat hafta içi nöbetleri resmi liste1 ki mesai bölümüne hemde hafta içi nöbet yazan sütüna (w12) isim olarak aktarmak ve bir sonraki günden nöbet izinli olduğu için silmesi
*Alinin 24 saat hafta sonu nöbeti sadece resmi liste 1 deki hafta sonu nöbet yazan AC12 sütununa isim olarak aktarmak ve bir sonraki gün den silmesi
*Alinin küçük harf ile yazılan "i" ve "r" harflerini pas geçmesi izin ve rapor aldığı için

Ekli dosyalar

muygun

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel-2003 Türkçe
Örnek dosyanızda Ali için;
olması gereken sonucu manuel yerleştirin.
ve yerleştirme yaptığınız dosyayı tekrar yükleyin.

ozcanya

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
excel 2003 Türkçe
04-04-2025
Teşekkür ederim dosya ekte daha önce sizin yapmış olduğuz çalışmayı da vardı o ling atıyorum.daha önce bana bu çalışmayı yaptınız ama amacım tek satırda isimleri toplamak özet çalışmasında olduğu gibi

Ekli dosyalar

muygun

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel-2003 Türkçe
Merhaba;
Önceki uygulamada ne yaptığımı, Neden yaptığımı hatırlama ihtimalim yok.
Ekteki uygulamayı inceleyin. Eksik/Fazla yerleri varsa yazın.
İyi çalışmalar.

Ekli dosyalar

ozcanya

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
excel 2003 Türkçe
04-04-2025
Merhaba;
Önceki uygulamada ne yaptığımı, Neden yaptığımı hatırlama ihtimalim yok.
Ekteki uygulamayı inceleyin. Eksik/Fazla yerleri varsa yazın.
İyi çalışmalar.
Çok teşekkür ederim kardeşim. Allah razı olsun. hafta sonu nöbet sütunlarını birleştirmem gerek siz ayırmışsınız bu şekilde düzenleme yapabilir miyiz? öenek dosya ekte teşekkür ederim

Ekli dosyalar

muygun

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel-2003 Türkçe
Merhaba;
Doğru anladıysam eki deneyin.
İyi çalışmalar.

Ekli dosyalar

ozcanya

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
excel 2003 Türkçe
04-04-2025
Sayın muygun bey, bu çalışmanıza için teşekkür ederim. ek olarak sizden bir talebim var. eklediğim dosyada nöbet_listesi1 de hafta içi 24 saat nöbetçi olan kişi, resmi listede1 oluştururken "hafta içi 8 saat yazan E10" sütünün da yazmasını gerekiyor." kısaca hafta içi pazartesi nöbetçi olan Özcan yalçın
"e14 hafta içi mesai yazan sütuna ve hafta içi 24 yazan n14 sütuna eklesin.biz bu çalışmayı daha önce yapmıştık fakat başka bir düzenleme yapınca hata vermeye başladı. hafta sonunda bir değişikliğe gerek yok. yine nöbetçi olan kişi ertesi gün nöbet izinde. şimdiden teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

muygun

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel-2003 Türkçe
Merhaba;
Hiçbirşey anlamadım.
Özcan Yalçın 24 verisi için;
nöbet listesi sayfasında;
03.01.2022=24
08.01.2022=24
12.01.2022=24
18.01.2022=24
23.01.2022=24
verileri var.
şimdi bu verilere ait Özcan Yalçın isminin resmi liste1 sayfasında hangi hücrelere yazılması gerekiyor?

ozcanya

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
excel 2003 Türkçe
04-04-2025
yapmış olduğunuz bu çalışmaya ek olarak hafta içi nöbetçi olanlar mesaide de adı olacak sadece, örnek dosya ekte

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
excel 2016 türkçe
29-07-2023
Mrb lar
bir excel dosyasında farklı çalışma sayfalarındaki kişileri başka bir çalışma sayfasında tek suunda birleştirmek istiyorum.
ekteki örnek dosyada "kıdem1 - 2 ,,, 7" çalışma sayfalarındaki kişilerin isimlerini "nöbet listesi" isimli çalıma sayfasında
nöbet tutacak kişiler sutununda bir araya getirmek istiyorum. ve kıdem isimli sayfalarda listelere isim eklenip çıkarıldığında toplu isim sutunun güncellenmesi lazım .

bu konuda makro kodu için yardımcı olabilecek biri var mı acaba

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
excel 2016 türkçe
29-07-2023
@muygun bey çok teşekkür ederim. istediğim işlemi yapıyor.

ancak şu sorun oluyor. kıdem çalışma sayfalarından birini çıkartığımda , liste eski uzunluğunda kalıyor. çıkartılan kıdem listesini listeden çıkartmıyor.
ancak nöbet tutacaklar listesini tamamen manuel sildiğimde tekrqr getir dediğimde düzeliyor

şunu ekleyebilirsek, düzeleceğini sanıyorum. getir makrosunda başlangıçta nöbet tutacaklar listesini temizleyip makro yu işlerse düzelir diye düşünüyorum.

Excel Vers. ve Dili
excel 2016 türkçe
29-07-2023
tamamdır çok güzel oldu. çok teşekkürler , elinize emeğiize sağlık.