Listedeki Bilgileri Kategorize Ederek Süzmek

Açıklama: Her hoca için ayrı ayrı sayfa yapmaktansa bir sayfada renklendirdiğim kısımları yanda bulunan listeden sadece numara veya isim seçerek nasıl görebilirim.
Günleride buna nasıl yaparsam otamatik olarak şeçtiğimde listeler ile birlikte değişir.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Merhaba

Dosyanızda renklendirilmiş kısım göremedim. Bu renklendirmeyi yapıp, ne istediğinizi dosya içinde detaylı belirtirseniz yardımcı olmaya çalışalım.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003
tekrar gönderdim

Kırmızı işaretli bölgeleri görebilirsiniz şimdi

Hemşerime yardım ederim tabi etmem mi? Dersler ve Diğer Faaliyetler tablosu tamam ama günlere göre ders saatlerinin yazıldığı tabloyu anlayamadığım için yapmadım.
Bak bakalım olmuş mu? Kolay gelsin.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003
liste olmuş teşekkür ederim ancak altta toplamda hata mesajı veriyor.günlere göre ders saat olarak derken mesala pazartesi 2 saat dersi varsa dersin yanına bir sütunada saatlerini t ve u olarak girilen sütunun verişmiş.ancak gün yok ben oraya 1-7 arası bir kod olabilir veya gün olarak yazabilirim. o zaman listelerken oradanda gün bilgilerini alabalir mi veya başka bir usul olabilir dersen onada açığım yani amaçım bütün bilgileri liste olarak yazdıktan sonra tek bir isim seçerek listeden gerekli bilgileri bir arada görmek. biraz uzun oldu galiba

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003
Ýlaveler yaptım

Günleri dahil ettim Ancak listelerken sadece bizim okulun olduğu kısımları alması gerekiyor. birde mesela hangi tarihler arasını yapmasını nasıl ayarlıyabilirim. yani başlangıç için 28.03.2005 bitiş için 01.04.2005 girsem veya 2 haftada olabilir o tarihler arası listelettirebilirmiyim. Belgemde tarihi yazdığım kısım gizli idi onu gözükür hala getirdim. birde bizdeki yükünüde otomatik alması gerekiyor onu nereye ilave edeyim. çok şey istiyorum biliyorum. Kusura bakma benim için çok önemli Ancak pek çok arkadaşın işini görecektir bittikten sonra.

Hüseyin

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 - Türkçe
Sayın gbaran ve gokselbaran,
neden daha önce farklı isim sonra farklı isim ile foruma kayıt olduğunuzu öğrenebilirmiyim.
Bu şekilde aynı kişinin farklı isimlerle foruma üye olması yasaktır.

Hüseyin

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 - Türkçe
Merhaba,
bundan sonra gokselbaran olarak devam edeceğinizi düşünerek gbaran ismini kilitliyorum.

Saygılar.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003
kuraldan haberim yoktu özür dilerim. Bundan sonra gokselbaran olarak devam edicem.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 TR
Merhaba,
Sn. Gokselbaran sorunuzu çözmek değilde anlamak daha zor. :D
Unutmayın biz yaptığınız işte tamamen cahiliz ve ona göre anlatmanız gerekiyor bize. Anladığım kadarı ile yaptım. İyice inceleyin. Doğru yolda isek geliştirmeye devam ederiz.
Bölüm ve isim seçtikten sonra, tarihide hangi ayı istiyorsanız o ayın ilk gününü girerek , listele tuşuna basmanız yeterli. hücre içlerindede açıklamalar var. Kodda mümkün olduğunca anlaşılır yazıldı. en alt bölümü sanırım formüller ile yapabiliyorsunuz, o kısma dokunmadım. üstteki kısmı dolduruyor ama tabi tatil günlerini hesaba katmıyor.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003
Çoooooooook Teşekür ederim önce. Birkaç ayrıntı eklemek gerekiyor.
1. Diğer Dersler ve Faaliyetler kısmında Tüm dersleri sıralaması gerekiyor.Þu anda Sadece bir okul gözüküyor. tabi Bölüm Proğram kısmında bu değişebilsede mesela ücret alabilmesi için tüm derslerinin her zaman gözükmesi lazım(Tüm okulları gösterecek şekilde)
2. alta bir ekleme yaptım diğer fakültedeki dersler orada gözükebilir. yani şeçili olmayan okulları orada grup olarak listeleyip gösterilebilir.
3. Ã?ğretim Elemanlarının Yükünü İster El ile İster Otomatik yapabiliriz. Diğer adımları sonra açıklayım karışmasın iyice
İlginize Teşekkür ederim.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003
Belgeyi Gönderememişim şimdi ekledim.
İlgilenen arkadaşlara Teşekkür ederim.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 TR
Ancak listelerken sadece bizim okulun olduğu kısımları alması gerekiyor.
Netleştirelim biraz daha ;
En üstte bölüm ve hoca seçtik

seçtiğimiz bölümde verdiği saatler Günler bölümüne yerleştirilecek, o hoca o bölümde kaç saat ders verdiğimi bulunacak , yoksa burdada önemi yokmu en üstteki bölüm seçiminin, tüm ders saatleri gelsinmi hocanın, en altta yük hesaplanacağına göre galiba böyle.

dersler ve diğer faaliyetler bölümüne hiçbir kriter olmadan hocanın tüm dersleri listelenecek. burası net.

ders yükünün hesaplanması kısmı, eğer 1. bölümde tüm saatler listelenecekse bu kısmı formüller ile yapmaya çalışırız. zaten şu anda hangisi 1. eğitim hangisi 2. eğitim nerden bilecez kodda anlamadım.

diğer şeyler hakkındada ipucu verinde sonradan projeye eklenebilecek şekilde düşünelim.

son olarak ; bu iş baya uzun süreceğe benziyor, pek paket program yapmak değil ama forumun amacı, elimizden geldikçe yardım ederiz. :D

Ben birde yukarıdaki bölüm seçimini hiç dikkate almadan saatleri ve bölümleri listeleyen versiyonunu ekliyorum.

Sn. gokselbaran,
Sayin danersinin mesaji ( http://www.excel.web.tr/viewtopic.php?p=15438#15438 ) üzerinde en az yarim saat sadece size yardim etmek için çalisilmis bir mesaj.

Ayrica tüm daha sonradan gelebilecek sorulari da gözeterek, açik kapi birakmamaya çalismis kendisi.

Ek olarak sizin sorununuzu çözmek için sizden bazi konularda bilgi istedigini 2-3 kere belirtmis.

Tüm söyleyeceginiz bu mu?
Arkadaşlar biraz daha yardım istiyorum

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 TR
Sn. Gokselbaran son eklediğim dosyayı indirmemişsiniz bile.

Burada bir soruya makro yazmak için insanlar saatini bazen saatlerini harcıyor, bu sürenin en azından yarısını sizinde sorunuzu anlatabilmek için harcamanız gerekiyor. Son dosyada ve mesajımdaki yol doğrumu, yoksa öncekimi daha doğruydu. çözmeye çalışan biri ikinci eğitim olduğunu hangi hücreden anlayacak bunu bile belirtmediniz.