listelere yeni mamül ekleme

yeni bir mamül çeşidi üretime girdiği zaman tek tek birçok çalışma sayfasına eklemem gerekiyor.Bunun başka kısa yolu var mı ?
Tüm sayfaları seçip bir seferde eklenebilir belki ama listenin her sayfada
aynı satırlarda olması gerekir.(ve ben bu şekilde yapmak istemiyorum)
Þimdiden ilginize teşekkürler..

Excel Vers. ve Dili
office 2007 (excel2007)English işte
office 2003 (excel2003)
Türkçe evde
merhaba;
sitemize hoş geldiniz :hey:
syn erginoruç;
sorununuzu daha çabuk çözebilmek için ekli dosya yollarmısınız?
mesajınızı yazın sayfanın altında önizleme ye tıklayın yol gösterecektir :arkadas:
kolay gelsin

dosya göndermeye çalıştım fakat dosya büyük olduğu için gitmedi.kısa şeklini göndermeye çalışacağım.bunun daha uzun ve bu gibi 5-10 sayfa düşünün lütfen.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 TR
Tüm sayfalar aynı formattamı? yani aynı sütunlarmı kullanılmış?
Aynı formatta ise ancak belirttiğiniz gibi aynı sırada değilse, tüm sayfalarda en alta eklenip daha sonra a ve/veya b sütununa göre sıralanabilir makro ile.

Excel Vers. ve Dili
office 2003 (excel2003)
Türkçe evde
günaydın;
syn danersin
ben dün syn erginoruç un dosyasın indirip veri al yöntemiyle bir çalışma yapıp yolladım. ama gelmemiş (yada ben gönderemedim). herhalde pc im ile ilgili bir sorun oluştu yada net ile ilgili bir sorun oluştu. fakat işin kötü tarafı ben dosyayı göderdikten sonra siliyorum :cry:

çok teşekkürler ilginize.Access gibi yeni mamül kodlarını tek yerden eklemek excel
de mümkün değil galiba.(kod,makro,modül,v.basic kullanmadan)

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 TR
:agla:
Günaydın.Maalesef oluyor bazen böyle şeyler. Nasıl yaptığınızı bende merak ettim şimdi. Ben uzun uzun yöntemler düşünmüştüm de. :)

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 TR
erginoruc,
.Access gibi yeni mamül kodlarını tek yerden eklemek excel
de mümkün değil galiba
Hayır. Access veritabanı programı ve işi bu. Excel'de formül veya kodlar ile bu ilişkileri yaratmak gerekir.

Excel Vers. ve Dili
office 2003 (excel2003)
Türkçe evde
danersin' Alıntı:
Hayır. Access veritabanı programı ve işi bu. Excel'de formül veya kodlar ile bu ilişkileri yaratmak gerekir.
konu access se gördüğüm kadarı ile adress syn jale.. :bravo:
syn danersin
veri\ dış veri al\yeniveri tabanı sorgusu olauştur\veri kaynağı seçten"excel dosyaları"\çalışma sayfası seç\sutunları seç\süzme sıralama işlemini seç\verileri excele ver ve son sonraki pencerede hücreyi belirtip verinin aktarılacağı yeri seçin son. veri geldikten sonra veri üzerinde sağ tıkla seçeneklrini değiştiriyorsunuz
umarım anlatabilmişimdir :D