LİSTOBXTA VERİLERİM GÖRÜNMÜYOR...

iyi akşamlar..ektede görüldüğü gibi bir inşaat hakediş programı üzerinde çalışıyorum..makroda daha yeni olmama rağmen bu muhteşem forum ve arkadaşlarım sayesinde biryerlere geldiğime inanıyorum.. :keyif:

amacaım bu programı (önümde 1 yıl hedefim var) temelden başladım ve bu süre içinde zamanla en ayrıntısına kadar,gayet profesyonel hale getirip bütün mesleki arkadaşlarımla paylaşmak amacım...çünkü bu foruma benim bir vefa borcum olacak ve ben bunu birgün ödeyeceğim..

şimdi benim ekteki dosya ile ilgili sorum şunlar

sorum şunlar

ben form üzerinde combobox1 de poz seçtiğim zaman ve metraj sayfası aç dediğim zaman otomatik olarak comboboxtaki isme göre bir metraj sayfası açtırıyorum..daha sonra ;işin yeri,adet,benzeri,en,boy,yüks. girdiğim zaman bu açılan yeni sayfaya aktarım yaptırıyorum..fakat ben bu sayfada toplamlar hesaplanırken bir öncekilerin yazmasını istemiyorum..sadece son verinin hizasında tüm toplam lar yazsın..birde bu girdiğim berileri ben lixstboxta görmek iççin kod yazdım..fakat maalesf çalışmıyor..yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden çok tşk ederim..saygılar

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Combobox1 deki kodu aşağıdaki ile değiştirerek deneyin. Sadece mavi renkli satır ilave edilmiştir.

[vb:1:9c7bffa0c5]Private Sub CommandButton1_Click()
Sheets("METRAJ").Select
Sheets("METRAJ").Copy After:=Sheets(1)
Sheets("METRAJ (2)").Name = (ComboBox1)
Range("b2") = ComboBox1.Text & " : " & TextBox1.Text
[a6:j65536].ClearContents
End Sub
[/vb:1:9c7bffa0c5]

sn leventm bey..maalesf çalışmadı..aslında hata bende derdimi tam olarak anlatamamış olabilirim..ben sayfa aç butonuyla yeni sayfa açtıktan sonra(butona bastıktan sonra) hemen işin yeri......yüks. kutularına rakam girdikten sonra kaydet butonu ile bu verileri yeni açılan(mesala a100 poz metraj sayfası) na aktarıp hesap yaptırıyorum..benim bu girdiğim veriler listboxta görünmesini istiyorum..ayrıca toplam hanesinde (mesala 12 satır veri girdik diyelim) 12.sıradaki toplam yani en son toplam yazsın istiyorum..tşkler..iyi çalışmalar