ListView da arama yaptırmak

Excel Vers. ve Dili
2003 Türkçe
Değerli üyeler,
Merhaba.
Ekteki dosyadan amaç, tabloda yer alan "Firma Adları" sütununda yer alan herhangibir veriyi textbox'a girip, buton yardımı ile girilen firma bilgisinin bulunduğu tüm satırı en alt satıra aktarmak ve bu aktarılan son veriyi sarıya boyatmaktı. Ancak mantıklı olması bakımından seneryoyu şöyle oluşturmak daha doğru:

1.Tabloda bulmayı umduğumuz "Firma Adı"nı Firma Adı sütunundan aratmak. Var ise bu bulunan Firma Adı hücresinin bulunduğu tüm satırı en alta kopyalatmak ve sarıya boyanmasını sağlamak. Burada bir uyarıya ihtiyaç olacak. (Ardığınız veri bulunamadı=tekrar deneyiniz) ve (Aradığınız veri bulundu kopyalamak istiyorsanız"Aktar" butonuna basınız). Tabi bu olayların ListView'a aktarımında bu arada gerçekleşmesi.
2.Veri Düzeltme : Veriyi "Firma Adı" sütununa göre aratmak. Bulunan verinin bulunduğu tüm satırda hücre hücre düzeltmeye olanak verme ve işlemi kaydetme.

3.Veri Silme:Veriyi "Firma Adı" sütunundan gene aratmak bulundu ise tüm veriyi silmek. Uyarıyı da eklyerek işlemi kaydederek tamamlamak.(Uyarı=Bulunan veri satırını silmek üzeresiniz = devam edilsin mi?)
Bu işlemleri yapabilmek için kodları nasıl düzenlemek gerekmektedir?

Saygılarımla

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 İngilizce
Değerli Uzmanlarımız

Bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

Saygılarımla

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003, 2007, 2010 (TR)
Sn.Girdap ve Araştırıcı

Önce projenizin şifresini kaldırırsanız, yardım etmek isteyenlerlerin işi biraz daha kolaylaşacak sanırım:)

Excel Vers. ve Dili
türkçe vista işletim sistemi
excel2007
türkçe
sayın geren,

kullanıcı kodlarımızın aynı olması _yaşımı ifade eden 36 hariç_ ne kadar ilginç .. akraba olabiliriz :)

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 İngilizce
Kusura bakmayın unutmuşum değerli arkadaşlar. Şifreyi kaldırdım.