listview de 3 textboxla süzme işlemi

Excel Vers. ve Dili
ofis2003
listviewdeki verilerimi adi soyadı ve memleketi durumlarına göre süzmek istiyorum. örneğimde adı kısmında süzme oluyor ancak soyadı kısmında süzme yapmak isteyince adı kısmında süzdüklerini iptal ediyor ve en baştan soyadına göre süzme yapıyor. istediğim adı kısmındaki süzmeden sonra sayad kısmına geçtiğimde adı kısmına süzülenlerin içinden soyadına göre süzme yapsın. sonrada memleketi kısmında.
tüm arkadaşlara teşekkürler.

Ekli dosyalar

Orion1

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Win7 Home Basic TR 64 Bit

Ofis-2010-TR 32 Bit
Aşağıdaki cümleyi kendi dosyanıza göre uyarlayınız.:cool:
Kod:
strsql = "select * from tablo1 where ad = '" & textbox1.Text & "'and soyad='" & textbox2.txt & "'and Sehir='" & textbox3.Text & "';"

Excel Vers. ve Dili
ofis2003
ilginiz için teşekkürler ama kodu nereye yazdıysam hata verdi. yazmam gereken yeri tam olarak söyleyebilirmisiniz. teşekkürler.

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Aynı veri yükleme kodlarını üç kere yazdığınızın farkında mısınız? Veri yükle diye bir yordam veya daha iyisi bir fonksiyon da toplayın, sonra sql cümlesi değişken olsun ve her değişiklikte bu cümleyi fonksiyonu gönderip verileri yükleyin.

Daha iyi sonuç için standart metin kutusu yerine activeX Microsoft Form TextBox kullanın ki her harf yazdığınızda sorgulama yapılsın.

Bu konuyla ilgili örnekler var forumumuzda. Biraz araştırma.

Bir de merak ettiğim bir konu bunu tekrar sormuştum. neden List view kullanıyorsunuz. Bu aaraç accessin standart aleti değil.

Excel Vers. ve Dili
ofis2003
bu konu ile ilgili listview olarak arama yaptım ama sadece 4 örnek çıktı ve hiçbiri accsessle ilgili değildi.
listview kullanımı kod yazma yönünden zor biliyorum ama görselliği hoşuma gidiyor. formlarımda Microsoft Form 2.0 TextBox kullanıyorum.
anlatıklarınız bana karışık geldi ve yapabilmem imkansız. rica etsem örnek gönderebilirmisiniz.