ListView sorgulamada hatalı sonuç alıyorum.

Excel Vers. ve Dili
Excel XP Türkçe
Ekteki örneğimde; sorgu ile elde ettiğim Kalan sütunundaki sonuçları liste kutusunda doğru olarak alıyorum. Ancak bu sorgulamayı ListView görünümünde elde etmek istediğimde Kalan sütunundaki sonuçlar hatalı geliyor. Örnekteki form içinde ListView görünümünü ve liste kutusunu alt alta ekledim. Aynı sonuçları ListView görünümünde neden alamıyorum? Yardım edebilirseniz çok sevinirim. İyi günler.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın tuncerg,

Niçin List View kullanmak ihtiyacı duydunuz?

İyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
Excel XP Türkçe
Sayın modalı, ilginize teşekkür ederim.

Daha az nesne kullanmak için çalışmalarımda sorguları visual basic editör ile oluşturmayı tercih ediyorum. Benim asıl takıldığım burası. DSum fonksiyonunda fonksiyonun kriter kısmı çalışmıyor zannederim. Çok uğraştım ama doğru yazılımı bulamadım. ListView işin şekil kısmı. Recordseti doğru oluşturabilirsem listview çok önemli değil aslında. İyi çalışmalar.

Excel Vers. ve Dili
Access 2019
Merhaba..

Kayıt kaynağını bu şekilde değiştiriniz.. ;)

Kod:
Set rs = CurrentDb.OpenRecordset("SELECT ID, Tarih, StokNu, Malzeme, GMiktar, CMiktar, " & _
" Nz(DSum(""GMiktar"", ""tblhareket"", ""StokNu= '"" & [StokNu] & ""' And [ID] <= "" & [ID])) " & _
"-Nz(DSum(""CMiktar"", ""tblhareket"", ""StokNu= '"" & [StokNu] & ""' And [ID] <= "" & [ID])) AS Kalan " & _
"FROM tblhareket WHERE StokNu='" & Me.StokNu & "'")
İşlemi tek fonksiyon içinde yapmak içinse bunu kullanabilirsiniz..:

Kod:
Set rs = CurrentDb.OpenRecordset("SELECT ID, Tarih, StokNu, Malzeme, GMiktar, CMiktar, " & _
"Nz(DSum(""GMiktar-CMiktar"", ""tblhareket"", ""StokNu= '"" & [StokNu] & ""' And [ID] <= "" & [ID])) AS Kalan " & _
"FROM tblhareket WHERE StokNu='" & Me.StokNu & "'")

Excel Vers. ve Dili
Excel XP Türkçe
Teşekkürler

Sayın Taruz, çok teşekkür ediyorum.
Beni sevindirdiniz. İyi akşamlar diliyorum.