logo tiger da navigator kullanımı

logo tiger da navigator kullanımı hakkında bilgiye ihtiyacım var. ornegin nereden temin edilir.. ozel olarak satılan bir paket midir? kullanma amacım logodan mesela bakiye bilgilerini otomatik çekmek. bunu nasıl yapabilirim bi ornek gonderebilirseniz çok sevinirim

nihatkr

Altın Üye
Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2007 Türkçe
2010 Türkçe
2013 Türkçe
OFİS 365
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
09.10.2029
Arkadaşım navigatör denen program SQL üzerinden SQL komutlarıyla çalışan bir programdır. Bu komutları kullanmak için ya SQL bilginiz olacak yada sistem mühendisinizden istediğiniz tabloları oluşturmak için komutlar hakkında bilgi alacaksınız.

Biraz zor bir iş bu kodları bağlamak :) ama ondan zoruda sisteminiz nekadar güçlü olursa olsun yaptığınız tablolardaki güncellemeleri ölü saatlerde yapmanız. Zira hem sistemi sıkıştırmamış hemde diğer arkadaşlarınızın çalışmasına engel olmamış olursunuz.

Daha detaylı bilgi içinlogo firmasından destek almalısınız. Buradan bu konuda bilgi paylaşımı hem zor olur. hemde yazılı olarak yapılan işlemlerde yanlış anlamalar sonucu hatalı işlemler oluşa bilir. Buda siz ve firmanızı etkiler.

En iyi çözüm program sağlayıcınızdan eğitim talep etmenizdir. Çünkü konunun içerisinde SQL de var.

Excel Vers. ve Dili
2003 türçe
navigator hiçbirşeye yaramaza boşuna almayınız

navigator hiçbir şeye yaramaz

eğer dataların çok ise navigatoru akşam çalışır bırakısın sabah gelir bakarsın

eğer ufak bir değişiklik yapacak olursa ertesi sabahı bekleyeceksin

navigator çok ağır çalışan bir program hiç uğraşma öğrenmeye bile değmez

benden var ama hiç kullanmıyorum artık

tek işe yarayan kısmı logo içinde raporlarda olmayan bazı verileri sql komut ile çekere iyi rapor yapıyorum

ODBC veri bağlantısını öğren SQL den veriyi EXCELe ve ACCESSE çekebiliri istediğin rahatlıkta rapor yapabilirsiniz

oburs

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2003
Excel 2007
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
02.03.2026
Navigator Yardımı..

Arkadaşlar..
bilgi isteyen herkese yardım..
Ayrıca ufak bir not:Navigatorda Detay'a ne kadar inerseniz o kadar yoğundur.
ama özet isterseniz, çok hızlıdır..

tabiki SQL mükemmel.. ama navigatorda hoş..
nasıl bir rapor istediğinizi excelde tasarlayın..ve bana gönderin ben ilgili alanları formülleyip gönderirim.
siz sadece nasıl bir tablo istiyorsunuz onu yapın..
yani formülsüz bir excel sayfası...

bekliyorum..

Excel Vers. ve Dili
office 2003
yardımm

oburs saol ilgin için.
bende şöyle bir sorun var.logoda malzeme satış fiyatlarını çıkaramıyorum çünkü bazı malzemelerde 7 8 adet birim fiyatı var.navigatörde bildiğim kadarıyla en yüksek fiyatı alabiliyoruz.ben fiyatsız olarak logodan aldım ancak navigatorde fiyatı karşısına getiremedim.

oki_patibas@hotmail.com

oburs beni eklersen sevinriim dostum tşk

Excel Vers. ve Dili
97-2003 türkçe
Navigator Yardımı..

Arkadaşlar..
bilgi isteyen herkese yardım..
Ayrıca ufak bir not:Navigatorda Detay'a ne kadar inerseniz o kadar yoğundur.
ama özet isterseniz, çok hızlıdır..

tabiki SQL mükemmel.. ama navigatorda hoş..
nasıl bir rapor istediğinizi excelde tasarlayın..ve bana gönderin ben ilgili alanları formülleyip gönderirim.
siz sadece nasıl bir tablo istiyorsunuz onu yapın..
yani formülsüz bir excel sayfası...

bekliyorum..
gokhan@ankadagitim.com.tr mail adresim sizden navigatör konusunda yardım talep edecegım bana maıl atarsanız sızden ısteyecegım yardımı gonderırım. tesekkürederim.