lütfen yardim edin çok acele lazim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Excel Vers. ve Dili
exel 2010 TR

elimdeki exelde baska 1 sayfadan veri çekerek hazırladim üst taraf daha dolduruyorum. yalnız exeldeki veriler resmin altindaki gibi olacak sekilde ayarlamam gerekior.
fakat 1700/2300 verisi ilk önce saat olarak gelior sonra onu rakama çevirip daha sonra üstteki hanelere akior. burda sizden istedigim yardim ise HAFTA/TATİLİ
Yazan bölümü =C33&"/"&D33 bu şekilde çagirarak arasinada işaret koydum çunkü öyle istenior. ben bu formule nasıl yada ne şekilde yazmaliyim ki bu cizelgedeki
HAFTA/TATİLİ yerinin önemi yok her hangi birine denk geldiginde sadece HT yazmali. bunu nasil yapabilirim yardimci olursaniz sevinirim.
çalişma programi oldugu icin günler sürekli degişecek.

Mdemir63

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis2010 32Bit Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
19-02-2026
Selamlar
Formumuza hoş geldiniz.
Sorunuz anlaşılır değil maalesef
Lütfen linkleri inceleyiniz.

FORUM KURALLARI

https://www.excel.web.tr/help/terms/

Excel Vers. ve Dili
exel 2010 TR
@Mdemir63 çok teşekkürler doldurmam gereken yerleri doldurunca exel dosyasini yüklicem ama sormak istedigim HAFTA/TATİLİ olani formüller ile sadece nasil HT yapabilirim olacakti.

ÖmerFaruk

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-64
=SOLDAN(A1;1) & PARÇAAL (A1;7;1)

Sorunuz eksik olduğu için muhteelen cevap da hatalı olacaktır

Excel Vers. ve Dili
exel 2010 TR
resmin en üstündeki yerlere ben baska yerden formul girdikce kendi kendine dolmakta.
resmin en üstündeki yerdeki her satır ve sütünda =C33&"/"&D33 bunun gibi formuller var . =SOLDAN(A1;1) & PARÇAAL (A1;7;1) bu vermiş oldugunuzu =C33&"/"&D33 bunun la nasil entegre edicem ki :( Ayrica HT yazılicaginda / komutu olmamali.

Excel Vers. ve Dili
exel 2010 TR
dosyalar ektedir 121 isimli exel de en sonda appron sekmesi var . sagdaki üstteki bölümün istenen isimli exeldeki gibi olmasi lazim HT yazanlarin . program oluşunca appron bolumu otomatik dolmaktadir. fakat sadece HT nasil oraya HT olarak gelicek bilmiorum ama HT yazdiginda aradaki / ifadesi olmamasi gerekior. yardimlariniz için teşekkürler şimdiden.

netzone

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
🅾🅵🅵🅸🅲🅴
⎝365 64 Bit 𝙏𝙍⎠
🆆🅸🅽🅳🅾🆆🆂
⎝10 64 Bit 𝙏𝙍⎠
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
12-09-2027
resmin en üstündeki yerlere ben baska yerden formul girdikce kendi kendine dolmakta.
resmin en üstündeki yerdeki her satır ve sütünda =C33&"/"&D33 bunun gibi formuller var . =SOLDAN(A1;1) & PARÇAAL (A1;7;1) bu vermiş oldugunuzu =C33&"/"&D33 bunun la nasil entegre edicem ki :( Ayrica HT yazılicaginda / komutu olmamali.
Merhaba, Öncelikle dosyanız olmadan verilen cevaplar doğru olmayabilir, örnek bir dosya eklemenizde fayda var
Benim anladığım kadarıyla Veri aldığınız sayfadan çektiğiniz verilerde Çalışma saatine ilişkin başlangıç (C sütunu) ve yan sütununda (d sütunu) bitiş saatleri yazıyor ve hafta tatilleri için C Stünunda Hafta, D sütununda Tatilleri ifadesi yer alıyor. birleşiminizden böyle görünüyor.

Buna göre;
Bu formül işinizi görecektir. =eğer(c33="HAFTA";"HT";C33&"/"&D33)

İyi çalışmalar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...