MACRO

:agla: arkadaşlar ben bir halt yedim ELİMDE BİR TAKIM VERİLER VAR fakat bu verilerden bir program hazırlayıp kullanabilmek istedim bütün işlemlerim bitti fakat veriyi sağlıklı alamadım bir arkadaşımla paylaştım bunun için makro gerekli dedi ama makroyu ne ben nede arkadaşım biliyor. şimdi size kısaca yapmak istediğimi söyliyeyim sizde bana ne yapmam gerektiğini söyleyin lütfen aşağıda bulunan ürünlerin bazılarının stok sayıları fazla bazılarınında azalmış ve sipariş verilmesi gerekiyor örneğin

ürün........mevcut stok...........olması gereken stok...........fark
lokum.........5 koli..................10 koli..............................5 koli
sabun.........3 koli....................6 koli..............................3 koli
kola..........35 koli..................10 koli.......................... -25 koli(fazla)
ben yukarda fark bölümün de 5 ve 3 koli olan ürünleri bir başka sayfaya makro aracılığı ile çekmek istiyorum unutmadan hiç makro bilmiyorum :kafa:

T

TRABLUS

Misafir
Böyle bayağı zor olur sayın hayrikaptan, varsa eğer örnek bir dosyanız onun üzerinde çalışılsın, ayrıca bu işin sadece makro ile halledeileceğini zannetmiyorum. Siz bir örnek dosya yollayın onun üzerinde çalışalım.

Excel Vers. ve Dili
2010 - Eng
Eğer aradakiler gerçekten nokta ise iki noktaları tek nokta haline getirin(bul değiştir bul .. değiştir .) sonra bunu kaydettikten sonra metni sutunlara çevir den nokta ile ayrılmış diyerek sutunlara çevir

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Ã?rnek dosya olmadan yapmaya çalıştım umarım işinizi görür.

ARKADAÞLAR NOKTALARI KOYMAMIN SEBEBİ ORAYI BİR TABLO ÞEKLİNDE GÃ?RMENİZ AÇISINDANDI BU RAYA NASIL Ã?RNEK TABLO KOYARRIM BİLMİYORUM AMA BANA YARIMDI OLABİLECEK ARKADAÞLAR hayrettinsevimli@hotmail.com msn adresim eklesinler konuşalım teşekkülrer :hey: ayrıca ekleme yerini gördüm ben tabloyu atıyorum bakabilirsiniz

bravo zerige

:bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo:
tam istediğim bu örnek dosyada ekledim nasıl görüşebiliriz.?

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Sn hayrikaptan

Msn'ye gerek yok, başka sorularınız varsa yine buradan sorabilirsiniz. Böylece sizin sorduğunuz sorular ve alacağınız cevaplardan başkaları da faydalanabilir.

T

TRABLUS

Misafir
Sayın hayrikaptan,
Bu forumun kurulma amacı kişisel yardım değildir. Forumumuz tamamen amatör ruhla bugünlere gelmiştir.
Sorulan sorular ve verilen cevaplar burada forumda olmalı ki, daha sonra yardıma ihtiyacı olan insanlar arama yaptığında bulabilsinler.
Saygılarımla

veyselemre

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Pro Plus 2021
ekteki örneği inceleyin