MAİL ADRESLERİNİ AYIKLAMA

arkadaşlar aşağıdaki örnek gibi bende mail adresleri var ben bu mail adreslerini domainlerine göre ayıklamak istiyorum "bilmemne" domainini kullanan kişilerin sadece mail adreslerini ayıklamak istiyorum.

ahmet@bilmemne.com
mehmet@oylesine.com
dsaddas@dasdasd.com
mehmet@bilmemne.com
....

SONUÇ OLARAK ELİMDE BU ŞEKİLDE OLAMASINI İSTİYORUM
ahmet@bilmemne.com
mehmet@bilmemne.com

ŞİMDİDEN YARDIMLARINIZ İÇİN TEŞEKKÜRLER
3 GÜNDÜR BUNLA UĞRAŞIYORUM :eek:

YETERİNCE AÇIK OLMUŞTUR SANIRIM

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
İlk email adresi A2 hücresinde olsun. (A1 ve B1 hücrelerini süzme işleminde başlık olarak kullanacaksınız.) "bilmemne" domanini kullanan email adreslerini ayıklamak istiyorsanız, B2 hücresine;

=EĞERSAY(A2;"*bilmemne*")

fonksiyonunu yazın ve bu fonksiyonu B2'nin altındaki tüm hücrelere (A sütunundaki en son email adresine kadar) kopyalayın. B sütununda 1 ve 0'lar oluşacaktır. B sütununda 1'leri süzün. A sütununda istediğiniz email adresleri listelenecektir, kopyalayıp istediğiniz yere taşıyabilirsiniz.

Yukarıda anlattıklarımı ekteki dosyada görebilirsiniz. Yalnız dosyada süzme işlemi makro ile yapılıyor.

ellerine sağlık mehmet kardeşim birde şunu A1 hücresini ayıklamış oldugum mailleri txt olarak kaydetmem mümkünmü Satır Satır

Ellerinize Sağlık Haluk ve Veysel Kardeşim

Bunu Program haline getirebilirmiyiz *.txt dosyasını gösterip bana katagori olarak kaydetmesini yapabilmemiz mümkümü..

ÖRNEK

"Butun Mailler.txt" dosyasını bir kerede altdaki gibi katagori oluşturmamız mümkünmü

Ayıklanan Dosyalar
Hotmail.txt
Gmail.txt
Yahoo.txt
Mynet.txt
...

Bu Arada Sanırım Cok Oluyorum ama bu son sorum daha bu konu hakkında bir şey yazmıyacam :D

Cevap Yazmasanızda Teşekkürler