Mail Merge İle Makro

Merhaba,

Daha öncede 2 kez mail merge ile ilgili mesaj açtım ve hepsinde işimi görücek cevapları aldım ancak hep bir yerde takılıyorum ve sorunumu nasıl anlatıcağımı bilemiyorum ama çok büyük bi sorunum var.Elimde bi excel dosyası var ve bu dosyadaki verileri mail merge ile word üzerinden otomatik mail olarak göndericem.Buraya kadar sorun yok gönderiyor.

Ancak
Verilerimin içinde tekrarlar var ve ve bu tekrarların bir seferde gönderilmesi gerekiyor.Yani diyelim adana şubesine göndericeğim 10 adet firma var , eğer direk mail merge dersem adana şubesine her birini tek tek gönderiyor.Ben kendim gönderirken se süz kullanarak adana olnaları tek maile yapıştırıyorum.

kısaca benim istediğim mail merge özelliğini makro ile birleştirerek şubelere göre süzüp o şubenin bütün müşterilerini tek bir mailde göndermemi sağliycak bir sistem.

Yardımcı olursanız çok sevinirim

Excel Vers. ve Dili
office xp pro türkçe
Sayın MEVSİM

her ne kadar makro kodu yazamasamda sanırım işinize yarayacak bir ipucu buldum şöyleki;
http://www.bettersolutions.com/word/WOO733/QE445380521.htm

buradaki linkte
EXAMPLES
{ MERGEFIELD Name } { MERGEFIELD Phone }
{ NEXT} { MERGEFIELD Name } { MERGEFIELD Phone }
{ NEXT} { MERGEFIELD Name } { MERGEFIELD Phone }

sanırım size bir ipucu verecektir burda next ifadesi diğer kaydı tek sayfada görebilmek için kullanılmış, ve aynı zamanda il adına da adres mektup birleştirmede bildiğim kadarıyla filtreleme özelliği mevcut buradan hareketle istediğinizi sanırım yapabilirsiniz

saygılar sevgiler

not :yukarıdaki kod bloğu vba ya ait deildir. Bu wordde kullanılan adres mektup birleştirme alan kodlarıdır.

sayın abdi

İlginiz ve alkanız için çok teşekkür ederim tam istediğimin bu sitede çözümü var ancak bir türlü yapamadım eğer siz biliyorsanız bi örnek balo yada nasıl yapıcağımı gönderebilir misiniz?

Excel Vers. ve Dili
office xp pro türkçe
Sayın mevsim sanırım biraz karışık oldu ama aşağıdaki dosyaya bir bakın eğer yapamazsanız olması gereken wordde oluşturduğunuz şablonu excel dosyası ile birlikte gönderin oluşturmaya çalışalım

Saygılar sunar
Çalışmalarınızda Başarılar dilerim.

Sayın abdi,

Çok güzel bi örnek olmuş teşekkür ederim. Buradaki süzme işlemi çok güzel işimi bi nebze rahatlatıcak.Ancak benim amacım çıktı almak değil direk olarak mail göndermek.Bir bankada çalışıyorum ve türkiyedeki bütün şubelerine mail ile sürekli bazı bilgiler gönderiyorum.

Sizin örneğinizden gidersek ;

Burada iki il var benim istediğim bu örnekte toplam iki sayfa olsun yandaki kayıta tıkladığımda en fazla 2 olabilsin ve birinci sayfada Malatya lı olan Mahmut ölmez ve ali Osman olsun , 2. sayfada da Ankara lı olan Ahmet sergerde ve baki hotamış olsun.

Genelliycek olursak kaç şehir varsa toplam o kadar sayfa ve her sayfada aynı ile ait isimler çıksın.Böylece ben mail merge ( e postaya birleştir ) dediğimde hiçbi ayar yapmadan maillerimi gönderebiliym

Bunu yapmak için makro mu gerekir yoksa mail merge bunu yapabilir mi?

Çabanız yardımlarınız ilginiz için tekrar tekrrar teşekkür ederim

İyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
office xp pro türkçe
Sayın MEVSİM,
aşağıya farklı bir örnek daha ilave ettim
fakat şu anda sizin dediğiniz dibi bir belge oluşturamadım
bu daha farklı biraz karışık anlattım galiba ama bir inceleyin çözeceğinizi umut ediyorum burada illere göre süzme yaparak sonuca gidiyoruz buda sizi epey uğraştırır ama çözüm çözümdür değilmi

alan tanımlamalarında if li tanımlamalar yapıp sonuca gitmek gerekiyor sanırım ama örneklemek gerekirse siz Türkiye genelinde şubelere gönderceğiniz için 81 ili 81 sayfa 81 adet farlı alan kodlamaları demektir.

genede küçük bir örrnek yaparsam buraya eklerim

saygılarımla
çalışmalarınzda başarılar dilerim.

edit :
bu arada eklemeyi unutmuşum belge üzerinden direkt olarak mailde gönderebilirsiniz. bunu bildiğinizi sanıyordum.