Makina Parkı ve Personel Puantaj Raporlama

Excel Vers. ve Dili
2010 / Türkçe
Örneğin BEKO-LOADER in karşısına o gün çalışmıl ise çarpı işareti eklediğimde 01.06.2014 sayfasında BEKO-LOADER kısmının sayısı 1 olarak çıksın. Yoklama yapar gibi.Mesela çalışan ESKAVATÖRLERİN kısmınına ayrı ayrı çarpı işareti eklediğimde o gün ki raporda görücemki 2 ESKAVATÖR çalışmış olup 01.06.2014 sayfasında ESKAVATÖR SAYISI 2 ( o gün çalışan makina ya da kişi sayısı ) olarak otomatik olarak çıksın istiyorum. Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.
Bu arada excel dosyasını bu sayfaya yükleyemedim. İsteyen herkese hemen e-mail atabilirim.

Saygılarımla.

turist

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2013 64Bit
English
Örnek excel dosyanızı, GOOGLE DRIVE, YANDEX DISK, DOCYA.TC ,DOSYA.CO gibi dosya paylaşım sitelerine ekleyip linkini burada bildirirseniz yardım almanız daha kolay olur.

turist

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2013 64Bit
English
Personel Puantaj sayfanızda yer alan "Görev" ve Makine Puantaj sayfanızda yer alan "Makine" isimleri ile, 01.06.2014 sayfanızda yer alan Görev ve Makine isimleri birbiriyle uyumlu değil. Aynı olmayan isimler mevcut ve yazılım farkları var.
Örnek:"ESKAVATÖR OPT." çalışan görevi 01.06.2014 sayfasında yok.
Beko Loader isimli makine yine 01.06.2014 sayfasındaBeko Loader ( CAT 432 E ) şeklinde yazılmış.

Dosyanızı, bu tür farklılıkları düzeleterek yeniden düzenlerseniz, cevap bulmanız daha kolay olacaktır.
Bunun için, "Personel Görevleri" ve "Makine Parkı" gibi iki veritabanı hazırlarsanız, çözüme katkısı olur.

turist

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2013 64Bit
English
Dosyanız:İNDİRİN

Not: İsimleri düzelterek, formüller çalışır durumdadır.
İsimleri tablonuza DOĞRU biçimde yazmadıkça formüller doğru çalışmaz.Dikkat ediniz.

Excel Vers. ve Dili
2010 / Türkçe
Dosyanız:İNDİRİN

Not: İsimleri düzelterek, formüller çalışır durumdadır.
İsimleri tablonuza DOĞRU biçimde yazmadıkça formüller doğru çalışmaz.Dikkat ediniz.
Öncelikle Teşekkür ederim gerçekten ne istediğimi net anlamışsınız. Yazdığınız formülü ve uygulamanızı inceleyince de neden ısrarla isimlerin aynı olması gerektiğini daha net anlamış oldum.
İlginiz için sağolun. İyi günler İyi çalışmalar dileklerimle.

Saygılar.