makina satışları tablosu

KuTuKa

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office LTSC Pr. Pl 2021 - 64 bit Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
19-03-2029
2002 yılında oktay kemal adlı bir arkadaşın yapmış olduğu programı kendi şirketimize göre değiştirerek yeniden yapılandırmıştım.

ama yaklaşık bir sen sonra tekrar kullanmayı denediğimde çeşitli sorunlar la karşılaşıyorum.
1 ) ana menüde fişleri sayfalara aktar dediğimde makrolar çalışmasına rağmen hata alıyorum.
2)yeni bir makina yapılıp eklendiği zaman tüm işlemleri kopyala yapıştırıp tekrardan bir oluşum içine giri yoruz buda çok zamanımızı alıyor.yani daha açık bir dille ana menü ye yeni bir makina daha ilave edilecek,yeni fiş girişi sayfasında seçeneğini ekleyeceksiniz.girilen fişler de de o makinanın satışlarını görebilmek için butonunu ekleyeceksiniz bu çok zamanımızı alıyor onun yerine bunu otomatik yapacak bir makro ilave edilip bunları otomatik yapabilirmiyiz?
3) bazı mallar faturalı faturasız olarak ayırmak istiyorum çünkü bazı mallar sadece irsaliye ile çıkıp sonrasında faturalandırılıyor ama bana malın çıktığı günde ki rakamlar gerekiyor.yani bu işlemleri hem faturalı hem faturasız satışa göre nasıl şekillendirebiliriz.bizde buna göre gün içerisinde yaptığımız faturalı ve faturasız satışlarımızı görebilelim.
4)tüm işlemler ytl olarak ayarlanması gerekiyor.

teşekkürler
halil kutuka

KuTuKa

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
19-03-2029
yardımı olablecek tüm arkadaşların yardımlarını ve fikirlerini bekliyorum.
KuTuKa

KuTuKa

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
19-03-2029
programı inderen arkadaşlara 2. ve 3. şıklardaki sorularımdan vazgeçtim :agla: herhalde sizlerin de işleri yoğun oyüzden bunuda yapın diye diretemiyeceğim.onlara epey zorlansamda çözebilirim herhalde 1. şıktaki sorumda neden hata aldığımı anlatabilirmisiniz yada bunu çözebilirmisiniz. :yardim:

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
1.sorunuzun cevabı; Çalışma kitabınızdaki koruma nedeni ile makro yeni sayfa ekleyemiyor. Bu korumayı kaldırırsanız sorununuz çözülecektir.

2.sorunuzun cevabı; dosyanızın mevcut yapısıyla başka bir şey yapmak mümkün değil. Her makine için ayrı buton yerine bir combobox kullanılsa idi ilave yapmak çok kolay olacağı gibi kodlarda çok kısalacaktı.

Bu tasarım yeni ürün eklemeyi zorlaştıracak bir yapıda, size önerim; userform kullanacak şekilde yeni bir tasarım geliştirin.

KuTuKa

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
19-03-2029
1.soruya istinaden korumayı hatırlıyamıyorum korumsyı nasıl kaldırabiliriz bir yolu varmı ?

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Araçlar-koruma-çalışma kitabı korumasını kaldır seçeneği ile kaldırabilirsiniz. Tabiiki şifreyi bilmeniz kaydıyla.

Þifresinin kaldırılması benden olsun. Gerisi size ait. Þifresi kaldırılmış dosya ektedir.

kolay gelsin.

KuTuKa

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
19-03-2029
leventm ve sgm020 teşekkürler enazından aktarımda sorun yok sgm020 şifresini bilmediğimiz bir makronun koruması nasıl kaldırılır?
teşekkürler.

KuTuKa

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
19-03-2029
Þifresinin kaldırılması benden olsun. Gerisi size ait. Þifresi kaldırılmış dosya ektedir.
bunu nasıl yaptınız.
veya konu hakkında bilgi verebilecek bir arkadaşımız varmı?
sorma nedeenim böyle olan 2-3 korumalı dosyam ve şifrelerini hatırlıyamıyorum.
teşşekürler.

Bağlantısını bilmiyorum ama bu konuda bu sitede yeterince bilgi olduğunu sanıyorum. Aratırsanız bulabileceğinizi umuyorum.

İyi günler.