Çözüldü Makrado hatamın ne olduğunu bulamadım..(Webten Veri Çekme) - Örnek Dosyalı

ptcsite

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
M.OFFICE 2016 TR 64 Bit
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
26-12-2027
XML:
Sub is_Yatirim()

Dim i, sonsatir, veri, veri2 As Integer
Dim url, hucre As String

Dim XMLreq As New MSXML2.XMLHTTP60
Dim HTMLdoc As New MSHTML.HTMLDocument

hucre = Sheets("Sayfa1").Range("A1")

sonsatir = 72
i = 2

For veri = 0 To 135 Step 5
For i = i To sonsatir Step 1

url = "https://www.isyatirim.com.tr/tr-tr/analiz/hisse/Sayfalar/sirket-karti.aspx?hisse=" & hucre

XMLreq.Open "GET", url, False
    XMLreq.send

If XMLreq.Status <> 200 Then

On Error Resume Next
        MsgBox "Hisse Adı Yanlış veya Sayfa Bulunamıyor", vbOKOnly

End If

HTMLdoc.body.innerHTML = XMLreq.responseText

Sayfa1.Cells(i + 1, 1) = HTMLdoc.getElementById("tbodyMTablo").getElementsByTagName("td").Item(1 + veri).innerText
Sayfa1.Cells(i + 1, 2) = HTMLdoc.getElementById("tbodyMTablo").getElementsByTagName("td").Item(2 + veri).innerText
Sayfa1.Cells(i + 1, 3) = HTMLdoc.getElementById("tbodyMTablo").getElementsByTagName("td").Item(3 + veri).innerText
Sayfa1.Cells(i + 1, 4) = HTMLdoc.getElementById("tbodyMTablo").getElementsByTagName("td").Item(4 + veri).innerText
Sayfa1.Cells(i + 1, 5) = HTMLdoc.getElementById("tbodyMTablo").getElementsByTagName("td").Item(5 + veri).innerText

DoEvents

Next i

Next veri

End Sub
Yukarıdaki kodda F8 tuşu ile deneme yaptığımda Sayfa1.Cells(i + 1, 1) = HTMLdoc.getElementById("tbodyMTablo").getElementsByTagName("td").Item(1 + veri).innerText kısmına gelince hata veriyor. "Run-time error 91 hatası" alıyorum. Makronun doğru çalışması gerekmiyor mu?

Ekli dosyalar

Erdem Akdemir

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2016 PRO TÜRKÇE-İNG. 64 BİT
Merhaba,

İnternet sitesinde ENKA değil ENKAI olarak bulabilirsiniz.
Kod'da hatalarda var ama tam olarak istediğiniz sonucu yazarsanız net çözüm verilebilir.

ptcsite

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
M.OFFICE 2016 TR 64 Bit
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
26-12-2027
Merhaba,

İnternet sitesinde ENKA değil ENKAI olarak bulabilirsiniz.
Kod'da hatalarda var ama tam olarak istediğiniz sonucu yazarsanız net çözüm verilebilir.
Ya inanırmısınız akşam benim de dikkatimi çekti saçma bir durumdan ötürü çalışmıyormuş :) durumu düzeltince kendime göre ayarladım. Çok teşekkür ederim.