Makro güvenlik kodu?

Arkadaşlar; hazırlamış olduğum user formu, kapat düğmesi ile kapatıp exceli açıyorum, fakat ayrıca user forma ekleyeceğim bir buton yardımı iye ayrıca excel sayfamı açabilirmiyim.Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkurler.

Excel Vers. ve Dili
tarkan@tarkanvural.com.tr
Selam;
Sayın xtanerx, makro güvenliğine kod ile etki etmek istiyorsanız o halde güvenliğin ne anlamı kalıyor ki ?

Excel Vers. ve Dili
tarkan@tarkanvural.com.tr
Selam;

Sayın mmetin, sorunuzu sanırım başlık açmadan sormuşsunuz. Ben yazdıklarınızı okumaya başlamadan xtanerx'e bir cevap gibi önyargılı baktım ama sonra soru olduğunu anladım :)

Yeni soruları yeni başlıklarda sorarsanız forum kurallarına da haksızlık etmemiş olursunuz.

Userformunuz aktif iken sanırım excel sayfanızda çalışma yapamıyorsunuz, ama userformunuzun kapndıktan ve siz excelde çalıştıktan sonra gerektiğinde tekrar açılmasını istiyorsanız, buna uygun bir kod yazabilirsiniz.
Ã?rneğin sayfa içine sabit bir yere bir commandbutton veya araç çubuğu ekleme veya menu ekleme veya sağ fare click olayında userform aktivasyonu gibi alternatifleriniz var. Seçim sizin.

Saygılarımla
Tarkan VURAL

sn. xtanerx,
yazdığınız kod makro güvenliği yüksek iken çalışıp düşürebiliyorsa düşürmenize gerek yok kodlarınız çalışır. :p

sn. mmetin,
userform u kapatma düğmesi ile kastınız x ise ve bunu bir buton ile yapmak isityorsanız
unload me
yazmanız yerli olacaktır.