makro hatası runtime error 32809-50121

SATYON

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office Excel 2013 / İngilizce
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
21-04-2027
merhaba,
2012 yılında açılmış benzer bir konu vardı ancak oradaki cevaplar yardımcı olmadığı için sorunumu daha detaylı anlatan yeni bir konu açmak istedim.

excel 2013 ingilizce kullanıyorum. excel dosyamda çokça comment kullanıyorum bu commentlerin boyutları değişebiliyor hatta bazen görünmez hale gelecek kadar küçülüyor bu nedenle bir makro yardımıyla commentleri boyutlandırıyordum uzun zamandır kullanıyorum bu makroyu ancak son zamanlarda "run-time error '32809' application-defined or object-defined error" hatası veriyor active x settings ayarlarından olabileceği yazılmış forumun içinde onu da denedim bu kez de hata kodu 50121 olarak değişti. işin en garip tarafı ise aynı dosyamın 2014 sonunda kaydettiğim yedeğinde aynı makronun sıkıntısız çalışıyor olması kodu aşağıya kopyaladım. yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

Sub Comments_AutoSize()
'posted by Dana DeLouis 2000-09-16

Dim MyComments As Comment
Dim lArea As Long
For Each MyComments In ActiveSheet.Comments
With MyComments
.Shape.TextFrame.AutoSize = True
If .Shape.Width > 300 Then
lArea = .Shape.Width * .Shape.Height
.Shape.Width = 200
' An adjustment factor of 1.1 seems to work ok.
.Shape.Height = (lArea / 200) * 1.1
End If
End With
Next ' comment
End Sub

Excel Vers. ve Dili
2003
"Her ne denerseniz deneyin, öncelikle dosyanızın yedeğini güvenli bir şekilde alın."

İngilizcem yok ve google'ın yaptığı çeviri de mükemmel değil :) Yalnız 4 nolu mesajda çözüm önerisi olabilecek birşeyler sunulmuş sanırım.

http://www.excelforum.com/excel-programming-vba-macros/1059581-runtime-error-32809-a.html

Birde kod tam olarak ne yapıyor ? Açıklamaları, içinde yazan veriye göre maksimum daraltıyor mu ? Eğer öyleyse kodu sadeleştirip, bir de aşağıdaki şekilde deneyin.

Kod:
Sub Comments_AutoSize()
For Each MyComments In ActiveSheet.Comments
MyComments.Shape.TextFrame.AutoSize = True
Next
End Sub