makro ile arşiv

Excel Vers. ve Dili
Office XP Prof
Arkadaşlar (özellikle leventm) makro ile sorduğum soruya verdiğiniz cevaplardan ötürü teşekkür ederim. Ancak Hala sorunuma tam cevap bulamadım.
(öncelikle leventm incelerse)Yukarıda örneğini vereceğim makro ile yaptığım işlemde ilgili hücrede bulunan veri Arşiv sayfasına taşınıyor. Taşınıyor taşınmasına ancak taşimak istediğim sonraki veri ise Arşiv sayfasında aynı hücreye taşınıyor. A1 hücresine taşıdığım/aktardığım birinci veriden sonra ikinci taşıdığım veri A2 hücresine taşınmıyor. Yine A1 hücresine taşınıyor. O zamanda istediğim olmuyor. Taşınan veriler ard arda sırasıyla hücrelere taşınmasını istiyorum. İlgili makro aşağıda inceleyip bu sorunu giderecek arkadaşlardan yardım bekliyorum.

Sub ArsivDenemee()
Sheets("AnaSayfa").Range("A27").Select
Selection.Copy
Workbooks.Open Filename:= _
"D:\mustafa\Belgelerim\Ã?DENEK İÞLERİ\HARCAMALAR 2005.xls"
Say = WorksheetFunction.CountA(Sheets("ECZANE İLAÇ GİDERLERİ").Range("A1:A65536"))
Sheets("Arsiv").Range("A" & Say + 1).PasteSpecial
Application.CutCopyMode = False
ActiveWorkbook.Save
ActiveWindow.Close
End Sub

zafer

Super Moderator
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
OFFICE 2003 TÜRKÇE
OFFICE 2010 TÜRKÇE
Merhaba

Alt alta sıralıyor fakat sizin hücreleri sayan sayfanız ECZANE İLAÇ GİDERLERİ olmuş
orayı arsiv olarak değiştirin

Say = WorksheetFunction.CountA(Sheets("arsiv").Range("A1:A65536"))

zafer

Super Moderator
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
OFFICE 2003 TÜRKÇE
OFFICE 2010 TÜRKÇE
Merhaba

Kaç adet başlık açtınız daha önce benim cevabımı Sn.Veyselemre vermiş bakmadınızmı .çok fazla aynı konuyu sorarsanız nasıl yardımcı olabiliriz.

Excel Vers. ve Dili
Office XP Prof
Evet zafer bey onu ben de farkettim ve düzelttim şim di çalışıyor ancak yine bin sorun var.

ancak verilerin olduğu dosyada formül içeren bir bilgiyi bir başka excel dosyasına arşivlerken formüllü bilgiyi aktarmıyor.
Þöyleki: bilgi girdiğin sayafanın B1 hücresine =A1 yazdığımda A1 hücresinde "Mustafa" yazıp bu hücreyi arşivlediğimde arşiv doyasındaki A1 hücresinde olan bilgiyi yazıyor bunu nasıl giderebilirim.

buna ilaveten bir de a1:a25 kadar olan hücreler arasından a10 daki veriyi arşive aktadrıktan sonra a11 den itibaren olan hücrelerin yukarıya taşınmasını istiyorsak ne yapmalıyız. lütfen yardım

zafer

Super Moderator
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
OFFICE 2003 TÜRKÇE
OFFICE 2010 TÜRKÇE
Merhaba

Siz arşiv dosyasında değer yerine formüll mü istiyorsunuz
eğer öyleyse veri sayfasında a1'e girdiğiniz veriyi , arşiv sayfasında nasıl altalta sıralatmayı düşünüyorsunuz

Ayrıca Sayın Veyselemre'ye konunun kapanmasıyla ilgili dönüş yaparsanız sevinirim

zafer

Super Moderator
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
OFFICE 2003 TÜRKÇE
OFFICE 2010 TÜRKÇE
Sayın Damra2005

Makronuzun sonuna yerleştirin
Sheets("veri").Rows("10").Delete Shift:=xlUp

sayın zafer öncelikle teşekkürler. a1:a25 arasındaki her hangi bir satır olabilir
bunu belirtmeyi unuttum.

zafer

Super Moderator
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
OFFICE 2003 TÜRKÇE
OFFICE 2010 TÜRKÇE
Merhaba
Sizin belirleyeceğiniz bir satırsa

Sub sat_sil()

SATNO = InputBox("satır noyu giriniz")
Sheets("veri").Rows(SATNO).Delete