makro ile birbirine bağlantılı sayfalar eklemek

Excel Vers. ve Dili
2003 TR
Merhaba;
Yeni bir program hazırlamaya çalışıyorum.Bu programda yapmak istediğim ayrıntı şöyle;
Bir müşteriyi 3 ayrı kollan takip etmek. Örnek hazırlanmış tabloyu köprü ve bağlar kurarak ekleme yapıyorum. bu tablolara bağlı kalarak makrolarla istediğim kadar müşteri ekleyebilmek.1 müşterinin 3 ayrı sayfası oluyor. Örnek de göreceksiniz zaten.
Diğer türlü köprü ve bağlar kurarak 1000 lerce sayfa ekleyip tek tek giriş yapmam gerekiyor. Ve çok uzun zamanımı alıyor. Ve pes etmiş durumdayım. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Sadece istediğim. Ana menü kısmında bir distribütör eklediğimde diğer ona bağlı olacak 3 sayfanın otomatik olarak kaydına geçmesi.

Umarım analatabilmekde başarılı olabilmişimdir.

Şimdiden teşekkür ederim..

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Sorunuzu biraz daha açarmısınız. Alt sayfadan kastınızı anlayamadım. Birde link verilecek sayfa adlarını distribütör adları ile aynı yaparsanız işlem daha kolay olur gibi geldi bana.

Excel Vers. ve Dili
2003 TR
İlginiz İçin teşekkür ederim Levent Bey.

Daha açıklayıcı nasıl anlatabilirim diye düşünüyorum.

Örnek deki Se_&_Na 'ya bağlı 3 ayrı sayfası var. Ordaki Distribütörlerim de yazacağım isimlerin Se_&_Na da ki gibi 3 ayrı sayfası olacak. Burda istediğim ayrıntı şu Se_&_Na ismini yazdığımda direk 1.0 - 1.2 sayfaların ve 1.0 'a 1.1 in otomatik olarak bağ oluşturmasını istiyorum.

Ben excel terimlerini bilemediğim için o dilde anlatamıyorum.bu şekilde umarım anlatabilmişimdir.

Alt sayfa diye bir tabir kullanmadım sanırım. Onu bende çözemedim.

Sayfa adlarıda distribütör isimleri olabilir. Hangi yol daha kolaysa o şekilde olsun.

Siz daha iyisini bilirsiniz.

Yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Aşağıdaki kodu ana menü isimli sayfanın kod sayfasına kopyalayın. B sütununa bir ad yazdığınızda ilgili sayfaya gidecek linki C sütununda oluşturacaktır. Sayfalarınızın 1.0, 2.0 şeklinde gittiği kabul edilmiştir.

[vb:1:0050ada0ee]Private Sub Worksheet_Change(ByVal Target As Range)
If Intersect(Target, [b4:b65536]) Is Nothing Then Exit Sub
Target.Offset(0, 1) = "'" & Target.Row - 3 & ".0"
ActiveSheet.Hyperlinks.Add Anchor:=Target.Offset(0, 1), Address:="", SubAddress:="'" & Target.Offset(0, 1) & "'!A1", TextToDisplay:=Target.Offset(0, 1).Value
End Sub
[/vb:1:0050ada0ee]

Excel Vers. ve Dili
2003 TR
Levent Bey vermiş olduğunuz kod sadece benim örnekde verdiğim sayfaları açıyor. Ek bir sayfa eklemiyor.
Şöyle düşünün bir cari kart hazırlomuşsunuz gibi. Yeni bir cari kart aç dediğimizde yeni bir müşteri ve yeni bir sayfa açıyor. ben verdiğim örnekte sadece bir müşteriye örnek verdim. Ve o müşteriye ait 3 ayrı sayfa kolu var.

Sizin verdiğiniz kodu ana menüye uyguladığımda B sütununa isim yazdığımda 1.0 ın sayfasını veriyor sadece. altına tekrar isim yazdığımda 2.0 ı veriyor. Yani ilk yazdığım isime bu 3 ayrı sayfayı ataması gerekiyor. B sütununa ikinci bir isim yazdığımda yeni sayfalar oluşturup o üç sayfayı ataması gerekiyor.

Ve en önemli ayrıntı şu ; Benim verdiğim örneğe göre anlatıyorum

Ana Menü de B sütununa isim yazdığımda 1.0 ve 2.0 direk atanmalı ve yine aynı isimin 1.0 sayfasına 1.1 in atanması.

Yeni bir isim eklediğimde misal 3.0 ve 4.0 direk atanmalı ve yine aynı isimin 3.0 sayfasına 3.1 in atanması. yani ilk müşterideki sayfaların bu ikinci müşteriye aynı sayfa düzeni ile uyarlanması. Tabi ikinci ismin kullanacağı gibi boş olması.

Excel Vers. ve Dili
2003 TR
Merhaba;

Arkadaşlar yardımcı olamıcakmısınız bana. :( :(