Makro ile birden fazla şarta göre koşullu biçimlendirme

Excel Vers. ve Dili
2016&2019&2021 TR
Makro ile koşullu biçimlendirme yapabiliyorum. Ancak benim yapabildiğim tek koşullu biçimlendirme. Örneğin G3="sarı" ise kırmızıya boya gibi. G3="pembe" ise yeşile boya. Q=>BUGÜN() ise siyaha boya gibi bunları tek tek makro biçimlendirme yapmak yerine tek bir kodun içerisine hepsini yerleştirebilir miyim?
Şimdiden teşekkürler.

Excel Vers. ve Dili
2016&2019&2021 TR
Daha başka bir soru sorayım. Koşullu biçimlendirme yaptığımızda sayfada her yapılan kopyala yapıştır da koşullu biçimlendirme de kopyalanıyor.
Her ne kadar veri yapıştır kullansam da ortak dosya olduğu için bunun önüne geçemiyorum. Koşullu biçimlendirmeyi makroya atadığım zaman ise makronun her çalışmasında koşullu biçimlendirme penceresinde aynı makro koşulundan bir daha ekleniyor. Bunların dosyayı yavaşlatma gibi bir etkisi olur mu? Ve bu koşullu biçimlendirmenin sürekli çoğalmasının önüne geçebilir miyiz?

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Sayfada bulunan koşullu biçimlendirmeleri ilk önce silerseniz sorununuz çözümlenecektir.

Excel Vers. ve Dili
2016&2019&2021 TR
Makrolari calsitirmadan tum kosullu bicimlendirme sartlarini temizleyin mi demek istiyorsunuz hocam.

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Eğer siz makronuzu her çalıştırdığınızda koşullu biçimlendirmeler artarak devam ediyorsa, ilk önce eski biçimlendirmeleri silmeniz (temizlemeniz) gerekecektir.

bjk55

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
TÜRKÇE - MİCROSOFT OFFİCE PROFESSİONAL PLUS 2021
Biçimlendirme için makro oluşturmak istiyorum ama sütünü makro kaydedemiyorum

=EĞERSAY($A1:$Q1;"İPTAL")>0

=$A:$Q

=EĞERSAY($A1:$Q1;"HAS")>0

=YADA(HÜCRE("row")=SATIR())

Ekli dosyalar