Soru Makro ile Form baz alınarak otomatik sayfa oluşturmak ve oluşturulan sayfalara veri çekmek

Excel Vers. ve Dili
professional_plus_2016 Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
24-06-2024
1- Form çalışma sayfasını baz alarak Ektre Anasayfa D sütununda bulunan herbir plakaya göre otomatik çalışma sayfaları oluşturmak. (Form sayfasını plakaya göre çoğaltmak)

2- Oluşturulan herbir plaka dosyası için Ektre anasayfa'daki çalışmalar baz alınarak plakalara ait çalışmaların plaka dosyalarına kopyalatmak.

Burada yapılmak istenilen şey; Ektre anasayfaya veri çektiğimizde plakaların ektrelerinin otomatik oluşturulmuş olacaktır. Bu plakaların kesmesi gereken rakam ortaya çıkacaktır. Plakaya ait çalışmalar ektre olarak firmaya verilecektir. Bu konuda yardımlarınızı bekler, iyi çalışmalar dilerim... OKUROGLU3375

Ekli dosyalar

YUSUF44

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
İş : Ofis 365 - Türkçe
Ev: Ofis 365 - Türkçe
Ayrı sayfa oluşturma kısmını sanıyorum başka yere göndermek için istiyorsunuz. Sanıyorum bunun için o plakaya ait bilgilerin pdf olarak gönderilmesi daha uygun olacaktır. Bu nedenle ekli dosyada düzenlemeler yaptım. İnceleyin.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
professional_plus_2016 Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
24-06-2024
İlginize tşk. ederim Yusuf bey; Alt yapımcı firmalara gönderme yaptığımdan, yine alt yapımcının altında da başka firmalar çalıştığından genellikle pdf olarak değil, excel dosyası olarak gönderiyoruz. üzerinde oynamalar yapılabilecek şekilde... Konu ile ilgili yeni örnekleme yaparak göndereceğim. Teşekkürler...

YUSUF44

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
İş : Ofis 365 - Türkçe
Ev: Ofis 365 - Türkçe
Hem excel hem de pdf olarak kaydetme özelliği olan ekli dosyayı inceleyiniz. Excel olarak kaydetme kodlarını Korhan Ayhan Bey'in buradaki aşağıdaki konudaki paylaşımından alıp düzenledim:

Ekli dosyalar