Çözüldü Makro ile Formül Yazdırınca Satırlarda "#AD?" olarak Gözükmesi Sorunu

Excel Vers. ve Dili
2016 MSO (16.0.4266.1001) - Türkçe, 32 Bit
Merhaba,
Ben Excel'de "IlkHali" isimli sayfanın C sütunlarının ilk onunda "Sabit1 Sabit2 : Değişken1 Değişken4 Değişken2 Değişken3 Sabit4 Değişken5 Sabit5 Değişken6 Sabit6 Sabit7 Sabit8 Sabit9 Sabit10 Değişken11 Değişken12" şeklinde veri olduğunu varsayarak aşağıda belirttiğim makroyu kullandığımda G sütunundaki ilk on satırın verisi "Değişken1 Değişken4 Değişken2 Değişken3 Değişken6" olması gerekirken bunun yerine "#AD?" şeklinde gelmektedir. Bu veriye de çift tıklayıp Enter tuşuna baştığımda "Değişken1 Değişken4 Değişken2 Değişken3 Değişken6" verisini getirmektedir. Bunun çözümünü bulamadım, bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim.
İyi günler dilerim.
Kod:
Sub FormulEkle()
    Dim IlkHaliSayfasi As Worksheet
    Dim Satir As Long
    Dim Formul As String

' "IlkHali" sayfasını tanımlayın
    Set IlkHaliSayfasi = ThisWorkbook.Sheets("IlkHali")

' C sütunundaki veri bulunan son satırı bulun
    Satir = IlkHaliSayfasi.Cells(IlkHaliSayfasi.Rows.Count, "C").End(xlUp).Row

' Formülü oluşturun ve satır sayısını kullanarak G sütununa yazın
    For Satir = 1 To Satir
        Formul = "=YAZIM.DÜZENİ(KIRP(SOLDAN(KIRP(PARÇAAL(C" & Satir & ",MBUL("":"",C" & Satir & ")+1,MBUL(""Sabit6"",C" & Satir & ")-MBUL("":"",C" & Satir & ")-1)),MBUL(""Sabit4"",KIRP(PARÇAAL(C" & Satir & ",MBUL("":"",C" & Satir & ")+1,MBUL(""Sabit6"",C" & Satir & ")-MBUL("":"",C" & Satir & ")-1)))-1) & "" "" &SAĞDAN(KIRP(PARÇAAL(C" & Satir & ",MBUL("":"",C" & Satir & ")+1,MBUL(""Sabit6"",C" & Satir & ")-MBUL("":"",C" & Satir & ")-1)),UZUNLUK(KIRP(PARÇAAL(C" & Satir & ",MBUL("":"",C" & Satir & ")+1,MBUL(""Sabit6"",C" & Satir & ")-MBUL("":"",C" & Satir & ")-1)))-MBUL(""Sabit5"",KIRP(PARÇAAL(C" & Satir & ",MBUL("":"",C" & Satir & ")+1,MBUL(""Sabit6"",C" & Satir & ")-MBUL("":"",C" & Satir & ")-1)))-UZUNLUK(""Sabit5""))))"

' Formülü G sütununa yazın
        IlkHaliSayfasi.Cells(Satir, "G").Formula = Formul
    Next Satir
End Sub

hamitcan

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Excel 2019 Türkçe
Ben olsaydım önce formülü Excel de bir sayfada yazıp denerdim. Bu şekilde doğru çalışıp çalışmadığını görme imkanınız olur.

Excel Vers. ve Dili
Ben olsaydım önce formülü Excel de bir sayfada yazıp denerdim. Bu şekilde doğru çalışıp çalışmadığını görme imkanınız olur.
Merhaba Hamit Can bey,
Öneriniz için teşekkür ederim,
Ancak C5 sütununa "Sabit1 Sabit2 : Değişken1 Değişken4 Değişken2 Değişken3 Sabit4 Değişken5 Sabit5 Değişken6 Sabit6 Sabit7 Sabit8 Sabit9 Sabit10 Değişken11 Değişken12" yazdığımda ve G5 kısmına "=YAZIM.DÜZENİ(KIRP(SOLDAN(KIRP(PARÇAAL(C5;MBUL(":";C5)+1;MBUL("Sabit6";C5)-MBUL(":";C5)-1));MBUL("Sabit4";KIRP(PARÇAAL(C5;MBUL(":";C5)+1;MBUL("Sabit6";C5)-MBUL(":";C5)-1)))-1) & " " &SAĞDAN(KIRP(PARÇAAL(C5;MBUL(":";C5)+1;MBUL("Sabit6";C5)-MBUL(":";C5)-1));UZUNLUK(KIRP(PARÇAAL(C5;MBUL(":";C5)+1;MBUL("Sabit6";C5)-MBUL(":";C5)-1)))-MBUL("Sabit5";KIRP(PARÇAAL(C5;MBUL(":";C5)+1;MBUL("Sabit6";C5)-MBUL(":";C5)-1)))-UZUNLUK("Sabit5"))))" kodunu yapıştırdığımda kodun çalıştığını gözlemlemekteyim.
Yardımcı olursanız sevinirim.

AdemCan

Altın Üye
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2019 TR
Merhaba, formülleri de İngilizce isimleri ile değiştirin. "=YAZIM.DÜZENİ( .... )" yerine "=Proper( ... )" gibi hepsini İngilizce karşılığı ile.

Excel Vers. ve Dili
Merhaba, formülleri de İngilizce isimleri ile değiştirin. "=YAZIM.DÜZENİ( .... )" yerine "=Proper( ... )" gibi hepsini İngilizce karşılığı ile.
Merhaba Adem Can bey,
Öneriniz için teşekkür ederim.
Ancak denedim ama sanırım Türkçe sürümünü kullandığımdan dolayı benim bilgisayarımda çalıştırmadı. Aksine hata aldım.
Yardımcı olursanız sevinirim.

AdemCan

Altın Üye
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2019 TR
Bu şekilde değiştirir misiniz?
Kod:
Formul = "=Proper(Trim(Left(Trim(Mid(C" & Satir & ",Search("":"",C" & Satir & ")+1,Search(""Sabit6"",C" & Satir & ")-Search("":"",C" & Satir & ")-1)),Search(""Sabit4"",Trim(Mid(C" & Satir & ",Search("":"",C" & Satir & ")+1,Search(""Sabit6"",C" & Satir & ")-Search("":"",C" & Satir & ")-1)))-1) & "" "" &Right(Trim(Mid(C" & Satir & ",Search("":"",C" & Satir & ")+1,Search(""Sabit6"",C" & Satir & ")-Search("":"",C" & Satir & ")-1)),Len(Trim(Mid(C" & Satir & ",Search("":"",C" & Satir & ")+1,Search(""Sabit6"",C" & Satir & ")-Search("":"",C" & Satir & ")-1)))-Search(""Sabit5"",Trim(Mid(C" & Satir & ",Search("":"",C" & Satir & ")+1,Search(""Sabit6"",C" & Satir & ")-Search("":"",C" & Satir & ")-1)))-Len(""Sabit5""))))"

hamitcan

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Excel 2019 Türkçe
Bu şekilde dener misiniz ?
Kod:
[g5].Formula = _
        "=PROPER(TRIM(LEFT(TRIM(MID(R[-11]C[-3],SEARCH("":"",R[-11]C[-3])+1,SEARCH(""Sabit6"",R[-11]C[-3])-SEARCH("":"",R[-11]C[-3])-1)),SEARCH(""Sabit4"",TRIM(MID(R[-11]C[-3],SEARCH("":"",R[-11]C[-3])+1,SEARCH(""Sabit6"",R[-11]C[-3])-SEARCH("":"",R[-11]C[-3])-1)))-1) & "" "" &RIGHT(TRIM(MID(R[-11]C[-3],SEARCH("":"",R[-11]C[-3])+1,SEARCH(""Sabit6"",R[-11]C[-3])-SEARCH("":""," & _
        "R[-11]C[-3])-1)),LEN(TRIM(MID(R[-11]C[-3],SEARCH("":"",R[-11]C[-3])+1,SEARCH(""Sabit6"",R[-11]C[-3])-SEARCH("":"",R[-11]C[-3])-1)))-SEARCH(""Sabit5"",TRIM(MID(R[-11]C[-3],SEARCH("":"",R[-11]C[-3])+1,SEARCH(""Sabit6"",R[-11]C[-3])-SEARCH("":"",R[-11]C[-3])-1)))-LEN(""Sabit5""))))" & _
        ""

Excel Vers. ve Dili
Sayın Adem Can Bey ve Hamit Can Bey, ikinize de ayrı ayrı çok teşekkür ederim, emeğinize ve ellerinize sağlık, Adem Can beyin önerdiği şekliyle denedim ve kod çalışmaya başladı.
Çok kısa sürede çok yardımcı oldunuz yeniden çok teşekkür ederim.
İyi günleriniz ve sağlıklı günleriniz olsun.

AdemCan

Altın Üye
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2019 TR
Teşekkürler, Sizede sağlıklı ve iyi günler dilerim.