Makro ile sayfa koruması

Excel Vers. ve Dili
Excel 2013
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
24-08-2023
Formülü hücrelerim bozulmaması için buton ile sayfayo kilitleyip sayfa korumasına alıyorum, fakat korumaya aldığımda kilitli olmayan hücrelerde düzenleme yapamıyorum. Bundan dolayı Excel çalışma sayfasında buton ile sayfayı korumaya alıp, kilitli olmayan hücreleri ise biçimlendirme ekleme silme düzenleme kenarlık yapma yazı tipi gibi özelliklerini kullandıracak bir makro varmı, yardımcı olabilirmisiniz.

Excel Vers. ve Dili
excel 2016 türkçe
Formülü hücrelerim bozulmaması için buton ile sayfayo kilitleyip sayfa korumasına alıyorum, fakat korumaya aldığımda kilitli olmayan hücrelerde düzenleme yapamıyorum. Bundan dolayı Excel çalışma sayfasında buton ile sayfayı korumaya alıp, kilitli olmayan hücreleri ise biçimlendirme ekleme silme düzenleme kenarlık yapma yazı tipi gibi özelliklerini kullandıracak bir makro varmı, yardımcı olabilirmisiniz.
1 satırı ve a sütunun yanlarında bulunan üçgene tıklayıp bütün hücreleri seç. Daha sonra sağa tıklayıp hücre biçimlendirmeyi seç ve koruma sekmesine tıkla. Koruma sekmesinden kilit tikini kaldır onayla. Giriş sekmesinde bul ve seçten formülleri seç ve hücreleri biçimlendir yapıp tekrar kilitle. Bu sayede formüller haricinde diğer hücreler kilitlenmeyecektir.