makro ile trafik ceza puanı almak

cems

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
office 2010 tr 32bit
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
13-06-2029
Sevgili arkadaslar
Bir ana programın en can alıcı yeri olarak ;egm.gov.tr de bulunan ve ehliyet
uzerindeki iptal ve/ya ceza kaydını ; suruculerden bazılarının yalan soylemesi nedeni ile almak istiyorum.
Bu konuda forumda arama yaptım ancak cozulen bir excel ornek olarak bulamadım , access olarak da 2005 te olan bir konusmada ise ek yerinde yok ve başka kalanlardan yararlanamadım.
Ekte ornek excel sayfasında il ilce sıralamaları veri dogrulama/listele ozelligindeki bir formul ile sehire gore ilçe alınıyor,bir textbox a no yazılıp,
altındaki tuslardan ilkine basınca ( okla gosterdigim yere) sonucu indirebilmesi;
ikinci tusa da basınca (okla gosterdigim yere) ikinci sonucu da indirebilmesi gerek. Kendi ehliyetimde ceza olmadıgı icin gelebilecek ceza puanı nedir bilmiyorum ama bir sayı geliyor sanıyorum,
bu sayıya gore de ceza listesinde cezanın nedeni bulunabiliyor ve buna gore de yolcusu olan insanların hayatına bile neden olabilecek yanlıs bir kararla( hız yapana alkol alıskanlıgı olana ehliyetine el konulmuslara) araç ya da iş vermekten uzak durabilirim.
Bu yalan beyanları kontrol edebilecegim ve anında goruntuleyebilecegim dolayısı ile vicdani agırlıgı olan hatalara dusmeyecegim boyle bir ozelligi makro olarak yapmam icin yardımcı olursanız sevinirim.
Saygılar,
cems

Son düzenleme: