makro iptali

Excel Vers. ve Dili
EXCELL 2003 TR
arkadaşlar merhaba benim sorunum şu daha önce excell tabloma br makro kaydettim denemek için tablomu günlük tarih değiştirerek (farklı kaydet) kullanıyorum. bir sonraki gün tablomu açtığımda ( maoro içeriyor deverdışı bırak -etkinleştir ) uyarısını aldım. mekroyu silip devre dışı bırak deyip güvenlik ayarlarını yüksek yaptım ve tekrar kaydettim açtığımda makro uyarısı almıyorım ama güvenlik uyarısını orta düzeye getirince aynı uyarı tekrar çıkıyor ortada maro olmamasına rağmen bu uyarıyı nasıl iptal edebilirim makro olmadığı halde teşekkür ederim.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Makroyu silmek yetmez makroyu yazdığınız modülüde sağklik-remove-hayır ile silmeniz gerekir.

Zeki Gürsoy

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Office 2019 (64 bit) - Türkçe
Kodları sildikten sonra modülü de sildiniz mi? Eğer sildiyseniz, sayfalara ait kod pencerelerini de kontrol edin. Hiç bir şey kalmadığında uyarı almazsınız.

Excel Vers. ve Dili
EXCELL 2003 TR
sayın leventmve sayın anemos ilginize teşekkür ederim mokro falan derken okadar bilgim yok sağolsun bu sitede gördüklerimi deniyor ve öğreniyorum kusurabakmayın ve cahilliğime bağışlayın modul ekliye biliyorum ama silinecek modülü bulamıyorum :oops: silinecek modülü nasıl bulabilirim. teşekkür ederim

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Alt+F11 tuşlarsanız sol taraftda VBA Project penceresinde modülleri görebilirsiniz. Kaç tane modül varsa tek tek sağ tıklayın ve Remove Module1 yazan yeri seçin. Gelen uyarıda Hayır'ı seçin. Aşağıdaki örnek resimde 1 adet Modül var.

Excel Vers. ve Dili
EXCELL 2003 TR
SAYIN MEHMETT İYİKİ VARSINIZ BUGÜNDE BANA YENİ BİR ŞEY DAHA ÖĞRETTİNİZ
SONSUZ TEŞEKKÜR