Makro koda başka bir makro kod düzeni ile müdahale etmek

Excel Vers. ve Dili
2016 İngilizce
Merhaba

Aşağıdaki gibi bir makro kod düzeneğim var. her zaman çalışmasın diye bu makro kodların başında ' işaretlerini aktif bırakıyorum. ihtiyaç halinde bu tırnak işaretlerini kaldırıp işimi yapıp tekrar tırnak işaretini koyuyorum

bunuda editör üstünde comment block uncomment block butonuyla yapıyorum.
ayrı bir kod yazıp excelde bir butona sadece bu komut düzeneğime comment block uncomment block yaptırabilir miyim bilgilerinizi rica ederim

Kod:
'Private Sub Worksheet_SelectionChange(ByVal Target As Range)
'Range("J43").Value = Range("G42").Value & Range("G43").Value & " " & Range("H42").Value & Range("H43").Value & " " & Range("I42").Value & Range("I43").Value
'Range("J38").Value = Range("G38").Value & " " & Range("H38").Value & " " & Range("G39").Value & " " & Range("H39").Value & " " & Range("G40").Value & " " & Range("H40").Value
'Range("J45").Value = Range("G44").Value & Range("G45").Value & " " & Range("H44").Value & Range("H45").Value & " " & Range("I44").Value & Range("I45").Value
'End Sub

Haluk

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
Yukarıda verdiğiniz kodların çalışmasını bir şarta bağlarsanız, bu iş olur....

Kod:
Private Sub Worksheet_SelectionChange(ByVal Target As Range)
    [COLOR="Red"]If ......[/COLOR]
        Range("J43").Value = Range("G42").Value & Range("G43").Value & " " & Range("H42").Value & Range("H43").Value & " " & Range("I42").Value & Range("I43").Value
        Range("J38").Value = Range("G38").Value & " " & Range("H38").Value & " " & Range("G39").Value & " " & Range("H39").Value & " " & Range("G40").Value & " " & Range("H40").Value
        Range("J45").Value = Range("G44").Value & Range("G45").Value & " " & Range("H44").Value & Range("H45").Value & " " & Range("I44").Value & Range("I45").Value
   [COLOR="red"] End If[/COLOR]
End Sub

Excel Vers. ve Dili
2016 İngilizce
çok teşekkür ederim emeğine bilgine sağlık

belirli bir hücreye çift tıklama ve if end if ile sorunu çözmüş oldum

Kod:
Private Sub Worksheet_BeforeDoubleClick(ByVal Target As Range, Cancel As Boolean)
If Target.Column = 10 Then
Range("J43").Value = Range("G42").Value & Range("G43").Value & " " & Range("H42").Value & Range("H43").Value & " " & Range("I42").Value & Range("I43").Value
Range("J38").Value = Range("G38").Value & " " & Range("H38").Value & " " & Range("G39").Value & " " & Range("H39").Value & " " & Range("G40").Value & " " & Range("H40").Value
Range("J45").Value = Range("G44").Value & Range("G45").Value & " " & Range("H44").Value & Range("H45").Value & " " & Range("I44").Value & Range("I45").Value
End If

End Sub