Makro ve Formül içeren Excel dosyası işlem yapma ve kaydetme süresi çok uzun

Excel Vers. ve Dili
Excell 2007 - TR
Merhabalar;

Sitenizdeki konulardan yardım alarak ekte hazırlamış olduğum firma ve randevu takip dosyası içindeki makrolar; firma ve randevular 100 sayfa civarı olduğunda kayıt süresi 5-10 dk yı bulmakta bazende excel kilitlenmektedir.

Zannedersem makrolarlar eklerken yanlışlık yaptım, rica etsem excel dosyamı kontrol ederek nerede yanlış yaptığımı bulmama yardım edermisiniz.

http://www.dosya.tc/server21/AZxR3Z/Takip.xls.html

systran

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2007 [TR], 2013 [TR]
formül hesaplamalarını "EL İLE" moduna alıp dener misin?
(Formüller --> Hesaplama Seçenekleri, El ile)
hesalatma istediğin zamanda F9 tuşuna bas.

Excel Vers. ve Dili
Excell 2007 - TR
formül hesaplamalarını "EL İLE" moduna alıp dener misin?
(Formüller --> Hesaplama Seçenekleri, El ile)
hesalatma istediğin zamanda F9 tuşuna bas.
Teşekkür ederim, "El ile" modunda gerçekten çok hızlandı, fakat formullerin çalışması için f9 a basmak biraz sıkıntı, f9 a basmadan formulleri de hızlı çalıştırmak mümkünmüdür?

systran

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2007 [TR], 2013 [TR]
f9 a basmadan formulleri de hızlı çalıştırmak mümkünmüdür?
tabi ki fakat sendeki sorun bu değil, zaten F9 otomatik hesaplamanın kısayol tuşu hızlandırma tuşu değil. dosyanı dün azcık inceledim ama tam olarak formüllerin hızlanması için yapılan işlemler üzerinde sağlam bi göz gezdirmek lazım.
algoritma olarak yada işlem olarak uzun sürüyor ve sayfalardaki formüllere bakmak gerek. şimdilik en iyi çözüm hesaplamayı el ile moduna alıp. F9 tuşuna basmak.

systran

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2007 [TR], 2013 [TR]
Dostum örneği ne yaptın? Dosyanı tekrar incelediğimde bazı makroların başlangıcında application.ScreenUpdating = false ve sonunda application.ScreenUpdating=True yok. Makroların başına ve sonuna bunları ekler misin? hızlanma sorununu belki çözer