Makro Virüsü (Yardım)

Arkadaşlar başıma bela bir makro virüsü var.Excel'de hesap tutarken hiç bir şey yapmasam da kaydetme seçeneği geliyor.Büyük olasılıkla makro virüsü var.Virüs programları ile taratsam da virüsü göremiyor.Bu virüsü nasıl yokedebilirim?Geçen de tüm excel çalışmalarım bir anda 1 Kb oldu.Yardımlarınız için Teşekkürler

Altın Üyelik Bitiş Tarihi
03-03-2022
Sn Technical,
Birinci alternatif belki yapmışsınızdır ama antivirüs, spy remover vb programlarla kaldırmayı deneyin.
İkinci durum eğer makro excelde eklenti olarak çalışıyor ise;
C:\documents and settings\[Oturumunuzun Adı]\Application Data\Microsoft\Excel\xlstart
klasörünü kontrol ediniz. Eğer oradaki excel dosyasını silemiyorsanız, güvenli kipte, oda olmassa başlangıç disketiyle silmeyi deneyebilirsiniz..
Kolay gelsin..

Umarım Olur

Sağolasın Umarım bu dediğin olur ama makineyi formatlasam da tekrar bu dosyayı kullandığımda devam eden bir süreç var.Mcafee Norton Avg Avast bulamadı.Ayrıca adaware ve spybotda da aynı durum söz konusu.Önerilerinizi bekliyorum.Teşekkürler

Altın Üyelik Bitiş Tarihi
03-03-2022
Merhabalar,
Kuvvetle muhtemel bir eklenti var. Bunu anlamak için Visual Basic Uygalamasını açıp (Alt-F11) project sayfasına bakarsan, açtığın excel uygulaması ve diğer çalışan eklentiler görünecektir. Oradan eklentinin adını alıp silme yollarına başvurabilirsin. Tabii bu işlemleri yaparken sadece bir excel dosyası açık olursa ortaya çıkabilecek herhangi bir "yanlışlıkla lazım olan eklentilerimi sildim" cümlesinin de önüne geçmiş olursun :)
Hade kolay gelsin.. :D