MAKRO

Arkadaşlar kendi bilgisayarımda yazdığım bir makro diğer makinelerde çalışmıyor. Güvenlik seviyesi ve makro imzalatın diye bir mesaj çıkıyor. Acaba ne yapmalıyım?
Yardımlarınız için binlerce teşekkürler

"araclar" --> "secenekler" 'den "Guvenlik"i secin
"makro guvenlik seviyesi" kisminda (altta sagda) en dusugunu secerseniz makrolar calisacaktir diye tahmin ediyorum

Not: Ben Ingilizce Excel kullandigim icin yukarda tirnak icinde kullandiklarim Turkce versiyonda farkli kelimelerle karsiniza cikabilir.

Sevgili arkadaşım onuda denedim ama kimsede makrolar çalışmıyor neden başka bir şey olabilir mi? Makrolarınız imzalanmamış diye mesaj çıkıyor.

Dosyayi buraya post etmek istermisiniz, belki o zaman tam oalrak nerede sorun ciktigini bulabilirim. Ben bulamazsam bile baskalari mutlaka yardim edecektir.

Cok pardon yukardaki mesaji baska birine gondermek istemistim :oops:

"Malesef" mi desem bilemiyorum fakat bende hic hata vermedi, dolayisiyla hatayi cozecek yol bulamadim...

Gerci bendede buna benzer sorun oluyordu, sebebi dil / versiyon farkiydi, onunda cozumunu bilemiyorum :cry:

Bunu denedinizmi
Araçlar<makrolar<güvenlik< düşük seviyeye alıp PC yi tekrar kapatıp ac dene olması gerekir diye düşünüyorum