makroları butonlara atamak

selam arkadaşlar. makro kaydetme yöntemi ile sayfa 1 belirli hücreleri sayaf 2 deki belirli hücrelere yazdırıyorum. bu makroya verileri ctrl+shift+s kamutu ile kısa yol veriyorum çalışıyor fakat bu makro kodlarını sayfa 1 deki bir butona atadığımda hata veriyor.

Selection.copy
Sheets("Sayfa2").Select
Range("D2").Select <-- bu satırda
ActiveSheet.Paste
Sheets("Sayfa1").Select
ActiveCell.Offset(0, 1).Select

Application.CutCopyMode = False
Selection.copy
Sheets("Sayfa2").Select
Range("D3").Select
ActiveSheet.Paste
Sheets("Sayfa1").Select
ActiveCell.Offset(0, 1).Select

birde yukarıda birinci satırda gördüğünüz gibi bu makro hangi hücre seçeli ise o hüreyi kopyalamaya başlayıp sağdan sırası ile taşıyor. ben burda satırın hangi hücresinde olursa olsun aynı satırın "a" sütununa gidip ordan kopyalamaya başlamasınıda istiyorum. muhtemelen çok basit bir kod ama. ilginiz için teşekkür ederim. bu arada office xp kullanıyorum

selection.copy yerine sadece hücre ise range("A1").copy veya A kolonu ise columns("a").copy yazarak deneyin.

ama ben sadece ("a1") den veri almıycam. bu liste "kod, ad, soyad, adres, semt, tel, ceptel, kısa tarif, e-posta" olmak üzere yaklaşık 1200 kişilik bir liste. kullanıcı ctrl+f yani bul tuşuyla belki kod aratacak belki apartman ismi aratacak onun için hangi sutunda bulursa bulsun makro başladığı an önce bulunduğu satırn ("a") sütununa gitmesini istiyorum ki benim hazırladığım makro ("a") sütununundan başlıyor. birde bu makroyu bir command butanla çalıştırmak istiyorum. saygılar