Makroları tools-macro-macros kısmında göremiyorum

ARkadaşlar kusura bakmayın daha çok yeniyim.

Sizin yazdığınız makroları copy paste yapiyorum, vb editor açıp insert module ile makroyu paste yapıyorum ancak excele geri dönünce tools-macro-macros kısmında paste yaptığım macroyu görmüyorum örneğin aşağıdaki makroyu copy paste yapıyorum;

Private Sub Worksheet_SelectionChange(ByVal Target As Range)
' If Target.Column <> 6 Then Exit Sub ' burasi aktif olursa yalnizca kontrolü f sütununa geçince yapar
For x = 2 To [b65536].End(3).Row - 1
For y = x + 1 To [b65536].End(3).Row
alan1 = Cells(x, 2) & Cells(x, 3) & Cells(x, 4) & Cells(x, 5)
alan2 = Cells(y, 2) & Cells(y, 3) & Cells(y, 4) & Cells(y, 5)
If alan1 = alan2 Then
If MsgBox(y & ".satirdaki veri " & x & ".nci satirda girilmis," & y & ".satiri silmek istiyor musunuz?", vbYesNo, "Uyari") = vbYes Then Range(Cells(y, 2), Cells(y, 5)).Delete
End If
Next
Next
End Sub

lutfen yardım,teşekkur ediyorum.

Not: Başlık tarafımdan düzeltilmiştir. TRABLUS

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Yukarıdaki verdiğiniz kod private bir kod olduğu için göremezsiniz. Ã?rneğin yukarıdaki kod "Private Sub Worksheet_SelectionChange(ByVal Target As Range)" Bir sayfaya ait koddur, sayfanın kod sayfasına yazılır ve sadece sayfa üzerinde çalışır butona bağlanamaz. tools-macro-macros ta ancak normal bir module yazılmış ve sadece Sub ile başlayan kodları görebilirsiniz.

Cevabınınz için çok teşekkür ederim,aynı şekilde alt f11 ile vb editor açıp ne yapmam gerekiyor peki?

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Alt-f11 den sonra sol üst köşede bulunan sayfa isimlerini çift tıklarsanız, ilgili sayfanın kod sayfası açılır ve buraya yukarıda yazdığınız tarzda kodlar yazılır. Yine bu köşede bulunan Thisworkbook yazısını çift tıklarsanız bu sefer mevcut çalışma kitabının kod sayfası açılır. Yukarıda bahsettiğim sub ile başlayan kodları ise insert-module ile eklediğiniz normal modül sayfasına yazmalısınız.