Soru Makroya kod ekleme sorunu hakkında.

Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office Standard 2013-Türkçe
Merhaba, EK' li olan dosyada;
1-Aşağıdaki kodları bir başka dosyada kullandığım da, sayfa koruma şifresi ile giriş yapıldığı zaman hücrede düzenleme yapılmasına, izin verilmesine ihtiyacım var. Mevcut olan kodları formda başka konuda gördüm kendi dosyama uyarlamaya çalıştım. Ancak başarılı olamadım.
2- Düzenleme yapıldıktan sonra EK' li olan dosya da mevcut olan kod kısmına eklenmesine ihtiyacım var. Var olan makroya bir başka kod nasıl eklenir bunun nasıl yapıldığını öğrenmek istiyorum.

Private Sub Worksheet_SelectionChange(ByVal Target As Range)
If Not Intersect(Target, Range("A1:AW44")) Is Nothing Then ' Range(".......") kısmına korumak istediğiniz hücre adreslerini yazın.
ActiveSheet.Unprotect "şifreniz" ' şifre gerekmezse "şifreniz" yazan kısmı silebilirsiniz
Cells.Locked = False
FormulaHidden = False
Target.Locked = True
FormulaHidden = True
ActiveSheet.Protect "şifreniz" ' şifre gerekmezse "şifreniz" yazan kısmı silebilirsiniz
MsgBox prompt:="Bu HÜCREYE giris izniniz yok! - E.Ö", _
Buttons:=vbOKOnly + vbCritical, Title:="YASAK BÖLGE"
End If
End Sub

Ekli dosyalar

yanginci34

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
excel2016
Merhaba, EK' li olan dosyada;
1-Aşağıdaki kodları bir başka dosyada kullandığım da, sayfa koruma şifresi ile giriş yapıldığı zaman hücrede düzenleme yapılmasına, izin verilmesine ihtiyacım var. Mevcut olan kodları formda başka konuda gördüm kendi dosyama uyarlamaya çalıştım. Ancak başarılı olamadım.
2- Düzenleme yapıldıktan sonra EK' li olan dosya da mevcut olan kod kısmına eklenmesine ihtiyacım var. Var olan makroya bir başka kod nasıl eklenir bunun nasıl yapıldığını öğrenmek istiyorum.

If Not Intersect(Target, Range("A1:AW44")) Is Nothing Then ' Range(".......") kısmına korumak istediğiniz hücre adreslerini yazın.
ActiveSheet.Unprotect "şifreniz" ' şifre gerekmezse "şifreniz" yazan kısmı silebilirsiniz
Cells.Locked = False
FormulaHidden = False
Target.Locked = True
FormulaHidden = True
ActiveSheet.Protect "şifreniz" ' şifre gerekmezse "şifreniz" yazan kısmı silebilirsiniz
MsgBox prompt:="Bu HÜCREYE giris izniniz yok! - E.Ö", _
Buttons:=vbOKOnly + vbCritical, Title:="YASAK BÖLGE"
End If
End Sub
ActiveSheet.Unprotect
If Not Intersect(Target, Range("F14:AJ29")) Is Nothing Then
sat = Target.Row
For i = 6 To 36
If Cells(sat, i) = "HT" And Cells(sat, i).Interior.ColorIndex = Cells(1, "ay").Interior.ColorIndex Then
say = say + 1
End If
Next i
If say >= 2 Then Cells(sat, "d").Interior.ColorIndex = Cells(1, "az").Interior.ColorIndex
If say < 2 Then Cells(sat, "d").Interior.ColorIndex = Cells(1, "ay").Interior.ColorIndex

End If
ActiveSheet.Protect
End Sub

Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office Standard 2013-Türkçe
ActiveSheet.Unprotect
If Not Intersect(Target, Range("F14:AJ29")) Is Nothing Then
sat = Target.Row
For i = 6 To 36
If Cells(sat, i) = "HT" And Cells(sat, i).Interior.ColorIndex = Cells(1, "ay").Interior.ColorIndex Then
say = say + 1
End If
Next i
If say >= 2 Then Cells(sat, "d").Interior.ColorIndex = Cells(1, "az").Interior.ColorIndex
If say < 2 Then Cells(sat, "d").Interior.ColorIndex = Cells(1, "ay").Interior.ColorIndex

End If
ActiveSheet.Protect
End Sub
Sayın @yanginci34,

Paylaşmış olduğunuz makroyu dosyada denediniz mi. Ben denedim kodlar çalışmadı
EK' li dosyada "Puantaj" sayfasındaki makro kodlarını "çizelge" dosyasındaki kodlara eklemek istiyorum. Ancak her iki sayfada sayfa koruma kaldır dediğim zaman hücrede düzenleme yapılmasına izin vermesini daha sonra sayfa koruma şifresini tekrar girdiğim zaman uyarı ekranı çıkmasına ihtiyacım var.

Ekli dosyalar