masa ustu klasorunde bulunan resmımlerın ıcıne yazı yazmak (yaklasık 1000 adet resım )

kakara

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
excel 2016 plus
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
19-12-2025
merhaba ustadlarım ekledım dosyada daha detaylı bır sekılde anlatım yaptım bellı bır format ıle masa ustunde bulunan klasorun ıcındekı resımlere excelden yazı yazmak ıstıyorum. mumkun mudur bılmıyorum. yardımlarınız ıcın sımdıden cok tesekkur ederım

Ekli dosyalar

kakara

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
excel 2016 plus
19-12-2025
@halit3 ustadım verdıgınız lınkı daha oncede ıncelemıstım ama bır turlu yazı yazmayı calıstıramadım (programa gırıs yapabılıyorum ) ve benım ıstedıgım resmın belırlı bolgelerınde belırlı yazıları getırmek acaba programda bu mumkun mu . calıstıramadım kısım ıse resmı surukleyıp programa attıgımda eklenıp eklenmedıgı bellı olmuyor hatta eklenmıyor dıyebılırım ( ıkı renklı lısteyede atmayı denedım ) ılgınız ıcın sımdıden tesekkur ederım

halit3

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
2003 excell türkçe
ve
2007 excell türkçe
resimlerin uzantısı nedir
bir kaç tane resim eklermisiniz.

kakara

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
excel 2016 plus
19-12-2025
@halit3 ustadım benım hatam uzantılar png ımıs o yuzden resımler programa atılmıyordu jpeg bır resım deneyınce programa attım fakat ben işi excel ıle cozmek ıstıyorum yanı attıgım dosyaya bakabıldıysenız 1. sayfaya verılerı gırıcem ıkıncı sayfada o gırılen verılerın bır kısmını fotografa yazdırıcam hatta ılk mesajımda yazdıgım gıbı neredeyse 1000 adet resım oldugu klasore ıkıncı sayfada formatı alt alta cogaltıp ve masa ustundekı resımlerın ısımlerını cogalttıgım sablonlarada ekleyerek hepsını bır seferde resımlerın uzerıne yazdırmak ıstıyorum. bıraz utopik geldı bana acıkcası ama burda sızler ınsanın agzını acık bırakacak calısmalar yaptıgınız ıcın sansımı denemek ıstedım . ılgınız ıcın cok tesekkur ederım işallah anlatmaya calıstıgım gıbı bır calısma yapabılırız.

kakara

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
excel 2016 plus
19-12-2025
sorun devam etmektedır ılgınız ıcın tesekkurler

halit3

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
2003 excell türkçe
ve
2007 excell türkçe
Merhaba
Bence siz kendinize dinamik bir veri sayfa hazırlayın ve ona göre belki yapılabilir.
örnek dosyada A2:F42 aralığı değişken veriler H2:Q41 aralığına da resimler formdan otomatik gelmektedir.
sistemin işleyişi
1-form aç düğmesine tıkla
2-kahverengi komut düğmelerinden
3-resimler klasörü resim getir tıkla ve resimlerin bulunduğu klasörü seç
3-resimler liste kutusuna gelecektir oradan resmi seç
4-resmi sayfaya aktar düğmesini tıkla
5-Seçili Alanı resim olarak Kaydet düğmeye tıkla ve istenen resim dosyanın yanına kayıt edecektir.
6-işlem bitince resimi sil komut düğmesine tıkla
7-işlemin devam etmesini istiyorsanız daha önceden liste kutusuna aldığınız resimlerden seçtiğinize tıklayın.

Ekli dosyalar

halit3

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
2003 excell türkçe
ve
2007 excell türkçe
Bilgisayarınızın işletim sistemi ve excellin hangi sürümünü kullanıyorsunuz.

kakara

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
excel 2016 plus
19-12-2025
@halit3 64 bit işletim sistemi, x64 tabanlı işlemci excel 2016 ustadım

kakara

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
excel 2016 plus
19-12-2025
@halit3 ustadım cok tesekkurler detaylı ınceleyıp bır sorun olursa sızınle paylasırım. suan sadece alanı dınamık yapma sorunum var gıbı gozukuyor bırde fotografı excelden cıkarırken goruntu kalıtesı dusuyor mu ? ya da attıgım kalıtede fotografı gerı alabılıyor muyum ? ılgınız ıcın cok tesekkur ederım