masaüstünde bi excel dosyasının içergini sürekli göre

Excel Vers. ve Dili
off_2003_TR
diyelimki bi excel dosyaniz var ve içindeki belli bi sayfa veya hucre grubu gözümün önünde dursun, arada degisiklik oldukca bunları takip edebileyim diyosunuz.

aslinda bu yukarıdaki talep/istek/ihtiyac planlama tadındaki cümleyi bütün iş bittikten sonra yazdım, yoksa konuya dan diye asagidaki gibi giricektim.. :hihoho:

mesela devamlı almaniz gereken ilaclariniz/vitaminleriniz olsun, bunları duzenli bi sekilde alıcaksınız ama o gün alıp almıycagınızı kafanızda tutmak zor geliyo olsun.. :) örnekteki gibi bi excel dosyasına tarih sütunu olusturp en üste bugün/today fonsiyonunu, yanındak ilacların altına düşeyara/vlookup fonk. koyalım.. ben ilacları 10 gün al 5 gün ara ver düzeninde vitamin alımı olarak kabul ettim.. alınacak günlerde X var.. kalabalık etmesin diye bi de hide>rows.. bunu file>save as>web page (.htm) yaptınız mı nerdeyse bitiyo iş.. bundan sonra bunu frontpage vs ile edit ederseniz özelliklerden boyutları ayarlarsınız, ordaki izinlerle degisiklik yapmaya yetki verir yada vermezsiniz.. hatta görünmesini istediginiz sayfaları/hücreleri belirtebilirsiniz.. bunu da kaydettikten sonra wndows'ta active desktop (win9x türevlerinde masaüstü sağ klik özellikler web, winxp lerde masaüstünde özellikler masaüstü customizedesktop web şeklinde) öğesi olarak bu sayfayı gösterirsiniz.. sonra nereye sabitleyip boyutlandırmak isterseniz oraya koyun bitsin..
bunda her acilista o günün tarihi acilacagi gibi takvimi degstirdiginizde de F5 e basarsaniz da o gün degisiverir..

aklıma geldi, paylaşiim dedim.. :arkadas: belki kullanırsınız..
excele, frontpage'e, active desktop guzelligine, + bu forumdan ogrendigim Vlookup fonk.nu anlatan herkese tskkürü borc bilirim.. :hey:

Excel Vers. ve Dili
off_2003_TR
yalniz bi düzeltme yapmak istiyorum, sonradan farkettimki bu sekilde bi web sayfasi olarak kaydedip masaüstüne koymak sayfayi gösteriyo ama sayfayi degistirince icerigi güncellenmiyo.. :cry: cok buyuk bi hayal kırıklığına ugradım.. :agla: olsaydı çok sahane olurdu.. peki onu yapabilirmiyiz, direkt guncellenebilsin, F5 e basınca??