Masaüstünü göster

Excel Vers. ve Dili
Office 2010
Arkadaşlar "masaüstünü göster" kısayolunu yanlışlıkla sildim. yenisini de bulamıyorum. Arama da yaptım fakat bulamadım. nasıl bulabilirim?

uzmanamele

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
excel 2010
merhaba
C:\Documents and Settings\user\Application Data\Microsoft\Internet Explorer\Quick Launch
adresine bakın

Excel Vers. ve Dili
ExcelXP-tükçe
Bilgisayarınızda pekçok program ile uğraşırken ve hepsi ekranda ön planda açık durumdayken masaüstünü görmek isterseniz bu simgeye tıklamanız yeterli olacaktır. Ekrandaki bütün programlar küçültülür ve masaüstünü görmenizi sağlar ve profilden bir resmi aşağıdadır.

Ancak bazen bir yanlışlıkdan dolayı bu simge silinebilir ve geri getirilemez, peki bu simgeyi nasıl geri getirebiliriz.

1-) Bu simgeyi yeniden oluşturarak geri getirebiliriz. Bunun için not defterini açıp, aşağıda verdiğim kodu girmeniz ve dosyayı belirtilen isimde kaydetmeniz yeterli olacaktır. Böylece masaüstünü göster simgesini tekrar oluşturarak geri getirmiş olacaksınız.
[Shell]
Command=2
IconFile=explorer.exe,3
[Taskbar]
Command=ToggleDesktop
Bu dosyayı Masüstüne Göster.scf adıyla dilediğimiz bir dizine kaydedelim.
2-) Eğer bu kısayolu tekrar oluşturmak istemiyor ancak bu kısayolun işlevini kullanmayı çok istiyorsanız, o zaman aynı işlevi gören klavye kısayolunu kullanabilirsiniz.
Windows Tuşu+D
Kolay gelsin. :)

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Bilgisayarınızda desktop.scf olarak aratın. Bulamazsanız ekteki dosyayı kullanabilirsiniz.

Excel Vers. ve Dili
Office 2010
arkadaşlar hepinize teşekkürler

C:\Documents and Settings\Administrator\Application Data\Microsoft\Internet Explorer\Quick Launch

adresinde *.scf olarak aratınca buldum.

uzmanamele

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
excel 2010
merhaba
gösterdiğim adreste yok ise syn leventm'in desktop.scf dosyasını söylediğim adrese kopyalayın