masaustu ekran resmini degistirememe hk.

zetkatamet

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 365 Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
27-12-2028
Arkadaslar,
Windows XP kullanmaktayım. Masaustu arka plan resmimim degistirmeye karsi nasil koruyabilirim. Bilgisayarin acilisina sifre ve ekran koruyucu devreye girdikten sonra sifre koymanin disinda. Ozellik olarak arka plan resminin degistirilmesini engelleyebilirmiyiz? Cevaplar icin simdiden tesekkurler.

Excel Vers. ve Dili
2003
İşletim sisteminiz nedir? Professional veya Home Edition hangisi?

zetkatamet

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 365 Türkçe
27-12-2028
Merhaba,
professional

Excel Vers. ve Dili
2003
Elbette bunu halletmenin bir yolu var. İşletim sistemi "professional" olan için geçerli "home edition" için yapamadım.

Bahsedeceğim konu bilgisayar konusuna hakim olanlar içindir. İlgili bölümde yapılacak yanlış uygulamalar bilgisayarın açılmamasına ve çalışmamasına sebep verebilir. İlgili yönergelerin dışında hareket edilmemesini tavsiye ederim.

İzlenecek yol;

Başlat > Çalıştır > mmc yazıp "ENTER"
Açılan pencerede; Dosya > Ek bileşen Ekle/Kaldır
Açılan pencerede; Ekle > Grup İlke Nesenesi Düzenleyicisi "SEÇ"> Ekle
Açılan pencerede; Yerel Bilgisayar "SEÇİLİ OLARAK GELECEK" > Son
İlgili pencerelere Tamam diyerek ilk açılan "Konsol 1" penceresine dön
Konsol Kökü > Yerel Bilgisayar İlkesi > Kullanıcı Yapılandırması > Yönetim Şablonları > Masaüstü > Active Desktop bölümüne gel
Açılan pencerede sağ tarafta ilgili alanların yapılandırılmadığı göreceksiniz.
Burada; Active Desktop' ı Etkinleştir satırı "ETKİN" olacak
Değişiklikleri Yasakla satırı "ETKİN" olacak
Active Desktop Duvar Kağıdı satırı "ETKİN" olacak şekilde değiştirin. Ancak, burada istediğiniz dosyanın yolunu adını ve uzantısını yazarak "ETKİN" demeniz gerekiyor. (Örnek: C:\Documents and Settings\manzara.jpg gibi
Değişiklikleri kaydedip çık

İşlem bu kadar umarım sorunuza yanıt olmuş ve çözüm oluşturabilmişimdir. Saygılarımla.

Son düzenleme:

zetkatamet

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 365 Türkçe
27-12-2028
Sn.Wishm,
Ilginize cok tesekkurler. En musait bir zamanda uygun bir bilgisayar bulup (eski) deneyecegim. Umarim bilgisayari mahfettim simdi ne yapacagim demem :)
Saygilarimla.

Excel Vers. ve Dili
2003
İlgili yönergeleri do9ğru uygularsanız endişelenecek bir durum olmaz o kadar da meraklanmayın. Saygılarımla.