MAUSE GELİŞTİRME

MAUSE GELÝÞTÝRME

KİTAP1(YAKALA)

Herkese Merhaba,
Ben fare (mause) geliştirmek için excelde bir form hazırladım. Ama bazı bölümlerini hazırlayamadım. Sizlere bazı sorularım olacak. Þimdiden herkese teşekkürler.

Soru1: Ben bu dosyayı exe haline getirmek istiyorum. Excelde hazırlanan bir dosya nasıl exe haline gelebilir.

Soru2: Kullanıcı dosyayı açtığında Otomatik FORM1 ekranı gelecek ve 20 adet buton formun üstünde yanyana yatay şekilde sıralanacak. Kullanıcı 1 NOLU butona tıkladığı anda bir süre(sayaç) başlayacak buda sanırım bir TİMER ile oluyor. ve diğer butonlar kaybolacak yani kendilerini gizleyecekler. (Ã?rnek: CommondButton1.Visible = True gibi…) 1 nolu butona tıkladıktan sonra 1 nolu buton pasif yani gizlenecek ve 2 nolu buton formun farklı bir yerinde aktif görünür duruma geçecek. Bu şekilde 20 nolu butona kadar bu olay devam edecek. Son olarak 20 nolu butona tıkladığında sayaç süre bitecek ve kullanıcıya bir mesaj gelecek. (Ã?rneğin şu kadar sürede bitirdiniz gibi…)

Soru3: 20 nolu butona tıklayıp olay bittikten sonra form tekrar ilk halini alacak. Yani formun üstünde butonlar tekrar yatay bir şekile gelecek. Kullanıcı 1 nolu butona tıkladığında süre başlayacak ve aynı işlemler olacak.

Soru4: Birde her butona tıklandığında o butonun değişik bir renk almasını istiyorum. Mesela 1 nolu botun yeşil, 2 nolu buton kırmızı, 3 nolu buton mavi, 4 nolu buton sarı bu şekilde 20 nolu butona kadar devam edebilir mi?

Soru5: Dosya exe halinde olmadığı için Araçlar/Makrolar/Güvenlik bölümü orta ayarında yaparsak dosya direk exceli açıp uyarı veriyor. Heralde dosyayı exe haline getirince bu uyarıyı dikkate almayıp direk formu açacak.

Teşekkürler.