Mavi Ekran

Seyit Tiken

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Excel : 2010
Selamün Aleyküm,
Arkadaşlar bir-kaç gündür kullandığım bilgisayar Mavi Ekran Hatası veriyor, Mavi Ekran Hatasını verirken aynı anda hoparlörde uğultu sesi çıkıyor, bir-kaç sefer E sürücüsü Biçimlendirdim çünkü açılmıyordu(Biçimlendirmeden sonra açılıyor), muhtemel sebepler ne olabilir?, sorun donanımsal mı yoksa virüsle mi ilgili? C Sürücüsündeki dosyaları Nod-32 ile taratım, şöyle bir mesaj belirdi :
"C:\Documents and Settings\Administrator\7ZipSfx.001\MSGP.exe - Win32/Adware.CiDHelp uygulama türevi - silinerek temizlendi" bunun gibi üç mesaj ortaya çıktı, bunlar virüsle mi alakalı? Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum.

uzmanamele

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
excel 2010
merhaba

not32 bişeyler bulmuşsa combofix ile de taratmanızda fayda var.

registry mechanic veya registry booster ile makinenizi temizleyin.
muhtemelen son zamanlarda bir program kaldırmış olabilirsiniz, sistem kararsız hale gelmiş olmalı.

son zamanlarda program ekle-kaldır yapmamışsanız önceki bir zamana geri yüklemeyi deneyin.

Seyit Tiken

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Süleyman bey verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ediyorum. NOD32 Antivirüsle taratırken şu mesaj belirdi, bu virüs anlamına mı geliyor? Mesaj Şu : "C:\Documents and Settings\Administrator\7ZipSfx.001\MSGP.exe - Win32/Adware.CiDHelp uygulama türevi - temizlenerek silindi"

uzmanamele

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
excel 2010
merhaba

Seyit bey, MSGP.exe için ecnebi sitelerde iyi şeyler söylemiyorlar.
2008 de görülen bir virüs olabilirmiş.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2016
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
25.03.2023
mavi ekran deyince benim aklıma format geliyor :)

Seyit Tiken

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Arkadaşlar verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ediyorum, kullandığım antivirüs yakalayıp siliyor, tekrar virüs kendi kendine aktip olur mu?

Mahir64

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Excel 2013-Türkçe
Excel 2016-Türkçe
Merhaba Seyit bey,

Mavi ekran hatasını çok sık alıyordum. "RAM"'ı değiştirdiğimde bu hatadan kurduldum. Belki işinize yarar. İyi çalışmalar.

Seyit Tiken

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Mahir bey, teşekkürler, Allah razı olsun.