Mdb to Exe' de Sorun Yasıyorum

Excel Vers. ve Dili
2003 tr
Arkadaşlar Biraz Araştırma Yaptım ve Access Projelerimizi "Microsoft Setup Bootstrapper" Adlı Yazılmla exe' ye Çevirebildiğimizi Öğrendim. Programı Microsoft.com 'dan İndirdim Bu Program Aynı Klasörde Dotnetfx İstiyor Onuda İndirdim Aynı Klasöre Koydum Bootstrapper' ın exe'sini Çift Tıkladığımda Uygun Windows İnstaller Bulunamadı Şeklinde Hata Veriyor Windows İnstaller 3.1 ve Sırasıyla Diğer Alt Versiyonlarınıda Kurdum Hepsinde Aynı Hatayı Veriyor (Uygun Windows İnstaller Bulunamadı Şeklinde) Bu Konuda Araştırma Yapan Varmı veya Bilgisi Olan. Bootstrapper Programı Ekte.
Teşekkürler....

Haluk

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
Benim bildiğim kadarıyla Setup Bootstrapper'ın dediğiniz gibi Access veya herhangibir Office uygulamasını exe'ye çevirmek gibi bir özelliği yok.

Önceden hazırlanmış .Net uygulamalarının setup'ı sırasında gerekli olabilecek .Net framework kurulumunu kolaylaştıran bir uygulama bu, sanırım...

Excel Vers. ve Dili
Access 2002
Özellikle bu konu access bölümünde çok kereler tartışıldı başlıklar açıldı ve bildiğim kadarıyla sonuç access'in exe olamadığı ancak setup yapma programların sayesinde setuplu hale getirilip kurulum yapılabildiği sonucuna varıldı. Yanlışım varsa düzeltin!

iyi çalışmalar:)

beab05

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2013
Yanlışınız yok , Access "exe" olmaz, sadece yanına icon, runtime,dll gibi yardımcı dosyalar eklenip paketlenir ve derli toplu halde ilgili ya da istenilen yerlere yerleştirilir. Hepsi bu ;)