mde'yi mdb'ye nasıl çeviririz

akd

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2003
Merhaba arkadaşlar,
MDE DOSYASINI MDB 'ye nasıl çevrilebilirim,
Yardımcı olacak arkdaşlara şimdiden teşekkürlerimi sunarım.
Selamlar...

Excel Vers. ve Dili
Access 2002
çeviremezsiniz.
ancak access unlocker diye bir program var nette
demo tabi ancak formları raporları tasarım modunda açabiliyorsunuz onunla
tabi kodların şifresini bilseniz bile açılmıyor.

bunu bilen varsa olay bitmiştir.. bende bunu sorayım bu fırsattan (ikinci defa) :hiho:

benden bir öneri mde dosyasının üzerine sağ tıkla uzantısını mdb olarak değiştir...
Ben bunu göndermeden önce denedim mdb yi mde ye çevirdim açıldı sorunyok.. sonra tekrar mdb ye çevirdim yine sorun vermedi...

Excel Vers. ve Dili
Access 2002
NASIL DÖNÜŞECEK

yasax41' Alıntı:
benden bir öneri mde dosyasının üzerine sağ tıkla uzantısını mdb olarak değiştir...
Ben bunu göndermeden önce denedim mdb yi mde ye çevirdim açıldı sorunyok.. sonra tekrar mdb ye çevirdim yine sorun vermedi...

Bu söylediğini nasıl yaptın açarmısın örnek ekle görsel olarak
DÖNÜM NOKTASINDASIN.....önemli bir SORU ve SORUN BU :lol:

Excel Vers. ve Dili
2002 Pro, Türkçe
Söylenen olayı inceledim. Dosya uzantısını mdb olarak değiştirmek dosyayı mdb formatına çeviriyor. Ancaaak, formlar ve raporlar tasarım görünümünde açılamıyor, kodlar da öyle keza... Değişen birşey yok yani. Olsaydı Acces anlamını kaybederdi benim gözümde, hatta sıfırlanırdı.... Çünkü programlama mantığına göre yaptığın şeyi koruyabilmelisin, kodlar istendiğinde açılabiliyorsa ne anlamı kalır?

Excel Vers. ve Dili
Access 2002
kardeşler kodlar şifreyle korunuyorlar zaten
gelişmiş şifre kırma programları var onlar kod şifrelereni kırıyor yani gösteriyor.
Şifreni bilmene rağmen mde ise dosya giremiyorsun...

bu başkalarının dosyalarını deşifre etmek için değilde bazı önemli kodları görmek için lazım mutlaka ama şunu söyleyeyim 2000 versiyonlarda oluşturulmuş mde ler açılabiliyor. kodlar hemde... :hiho: