MDW dosyası ile MDE arasındaki bağlantı

Excel Vers. ve Dili
2003 TR
Merhaba.

Access'te yapmış olduğum uygulamayı kısmen tamamladım. Bu arada MDE dosyasına giriş aşamasında MDW ile çeşitli kullanım hakları ve kullanıcıları tanımladım. Oluşturduğum bir kısayol ile MDE dosyasını açtırıyorum ve MDW de vermiş olduğum yetkiler devreye giriyor.

Buraya kadar bir problemim yok ancak isteyen kişi benim oluşturduğum kısayol yerine direkt MDE dosyasını çalıştırırsa hiç bir anlamı kalmıyor MDW dosyasının. Bu durumda :

A- Ben bir yerde yanlışmı yapıyorum?
B- Eğer yanlış yapmıyorsam MDE dosyasının MDW dosyasına bağlılığını nasıl sağlarım. Yani kısayoldan hariç çalıştırılırsa MDE çalışmasın.

Excel Vers. ve Dili
Access 2003
Sayın Alpeki99
Dosyanız intranet üzerinde mi? Eğer böyleyse kullanıcı haklarını tanımlayabildiğimiz bir server işletim sistemi ile konu kolayca çözülürdü. Ama yerel diskteki bir programdan bahsediyorsanız o zaman asıl programı gizlemeyi deneyebilirsiniz. Dosyanızın bulunduğu yer ile ilgili cevabınıza göre önerilerde bulunabilirim.

Excel Vers. ve Dili
2003 TR
Merhaba

access dosyam yerel disk üzerinde. MDW dosyası ile çeşitli haklar tanıdım kullanıcılara. Mesela bazı kullanıcılar sadece bilgi girişi yapıyor ama bazıları tasarımı değiştirebiliyor.